Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől tud beragadni az erkélya...

Mitől tud beragadni az erkélyajtó zsanérja?

Figyelt kérdés
Nem egy mai darab, de nem is őskövület, három zsanér tartja. Az a problémám, hogy ha megpróbálom kinyitni, az alsó, és a felső mozog rendesen, de a középső meg sem mozdul. Fújtam már csavarlazítóval, de semmi hatás. Valakinek valami ötlete van esetleg?

2013. márc. 25. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rövid ideig óvatos használat mellett a két zsanér is megtartja,szereld le,és 1~2 napig tedd konzervdobozba,és önts rá gázolajat.
2013. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A csavarlazitó is hatni fog,csak idő kérdése.Bele kell szivódni.Többször keveset kell ráfújni .Esetleg kalapáccsal kicsit,megkocogtatni .
2013. márc. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbálj a zsanér és a keret közé tenni valamit pl csavarhúzó,és kívülről megütögetni kalapáccsal.Ha megmozdult vedd le ,és csiszoló vászonnal csiszold meg ,a csapot is és a hüvelyt belül is.
2013. márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az ütögetést (persze óvatosan)már próbáltam,de semmi.De köszönöm a válaszokat.Azthiszem,ha jobb idő lesz,hívok valami nyílászáróst.
2013. márc. 27. 19:32
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Én alaposan megnézném biztos e hogy a középső az amelyik nem nyílik, ugyanis ha nem nyílik akkor látod e annyira hogy melyik is az amelyik tényleg nem nyílik a három közül.


Okai lehetnek: a zsanérok berozsdásodtak, ráfestettek és összeszáradt rajtuk a festék, a zsanérok valamelyikénél (vagy midnél) az alsó/felső darabok nincsenek párhuzamosan szerelve, a három zsanér nincs párhuzamban egymással, félre vannak kopva a zsanérok, az ajtó/keret vetemedett és beszorult ezért nem nyitható, esetleg festés után be lett csukva és az egész összeszáradt ezért nem nyílik.


Nézd meg esetleg le tudnád e emelni, de óvatosan mert az erkély ajtók nehezebbek mint egy beltéri ajtó. Elég lenne ha csak megemeled hogy leemelhető lenne e egyáltalán és szerintem inkább ketten próbáljátok, mert ha leugrik nehéz feltenni egyedül. Ha leemelhető lenne akkor a zsanér nincs beragadva.

2013. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:
Persze megemelni is csak akkor tudnád ha kicsit azért kinyílik.
2013. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Persze első hogy az ajtó nincs e bezárva esetleg?
2013. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!