Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Munkapadot használt már...

Munkapadot használt már valaki? Workmate és tsai. Milyen tapasztalatai vannak ezekkel?

Figyelt kérdés
Tervezek valami munkapadot készíteni, ami hasonló a workmate-hez. Hasonlóan működne a fedőlapja, két menetes orsóval, de nem fémből, hanem fából készíteném el. Valakinek van tapasztalata ezekkel a gyári munkapadokkal akár jó, akár rossz? Mi az amit jobban is meg lehetne oldani rajtuk? Mi az ami hülyeség, vagy mi az ami nagyon hiányzik róluk? Kb 5e Ft-ért lehet fémet venni, de azok nekem nem igazán tetszenek, viszont a mozgatható tetejük, amelyek szorítóként funkcionálnak azok nagyon tetszenek, és sokszor jól jönnének.

#workmate
2013. ápr. 18. 16:07
 1/7 szokratesz ***** válasza:

Nekem van kettő is. Az egyik egyy kb. 16 éve vett black and decker asztal. Ez nagyon praktikus,kétféle munkamagassága van, gyorsan össze lehet csukni, jól működnek az orsói a mai napig. Hát a lapjait már ki kéne cserélni mert hegesztésre is szoktam használni. Ráállni és praktikus, szóval nagyon jó.

Aztán van egy másik amit pár éve ajándékba kaptam, egy kinai szar. Orsói már új korában szarok voltak, lapja szakadoznak, összecsukni az egy rémálom. Lábaiból egy sosem ér földet, vagyis mindig döcög. Hát rállni nem merek mert olyan gyatra.


Na ezek alapján el tudod dönteni, hogy olcsót vegyél ami szar, vagy drágábbat ami sok éven át hasznos segítség.

2013. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyértelmű :9 Annak a BD-nek van valami típusszáma, vagy azonosítója?
2013. ápr. 18. 22:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Hy!

Nekünk van egy otthon ami porosodik,de azért van tartva hátha jól jöt(fater fűtés-víz szerelő)Nem sokszor hasz7nálta.Én nem is használom mert ami kellett6 nekem azt satupadra telepítettem ,és ilyen célokra elég egy csősatu meg egy sima nagy bitang satu,a többi funkcióját pedig megoldom,mármint nem vagyok vele beljebb.Ha sok melód lenne vele és tudod hogy milyen melók akkor érdemes csinálni ,hisz a munkádat könnyíted és gyorsítod meg vele ami nagyon sokat számít.

2013. ápr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezért kérdeztem, hogy mi az ami jó bennük és mi az amit lehet javítani. Nekem ugyanis állandóan elő és a végén el kell pakolásznom mindent... Az biztos, hogy le kell majd külön súlyoznom, de majd ráakasztok egy homokos vödröt.
2013. ápr. 19. 07:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha van otthon műhelyed, akkor nem igen éri meg, egy satupadot nem helyettesít. De ha nincs műhely, akkor megéri. Ha pedig olyan a munkád, hogy jó lenne vinni magaddal, akkor pedig már-már szükséges.


[link]


Én ilyet vettem, nagyon megérte az árát. Masszív, nagy teherbírású, kifejezetten jó minőségű.


[link]


Gondolkoztam ezen is, mert milyen jó tényleg a pedálos szorítás. De több mint a duplájába kerül, és majd kétszer olyan nehéz, így pedig a mobilitás csökken.

2013. ápr. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szükséges. mert a jelenlegi asztalon nem tudok dolgozni, azon csak hegeszteni, vasat darabolni lehet, mivel arra készült, és csak kínlódok rajta, mert túl magas is.


Huhh, igen, pont ilyesmi kéne.

2013. ápr. 19. 11:25
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


A videó sokat elmond

2013. ápr. 19. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!