Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dömötör WC-tartály már 11...

Eszterion kérdése:

Dömötör WC-tartály már 11 éves, ha lehúzzuk, a vízfeltöltődés legvégén berezonál, nagyon hangosan. Állítólag a gumi megkeményedett a töltőszelepben. Hogyan jutok hozzá a gumihoz, hogyan kell a töltőszelepet kiszerelni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 23. 11:30
 1/10 anonim ***** válasza:
OBI-ban tudsz ilyesmit venni. Szét szedni én nem tudom, azt már a párom szokta csinálni.
2013. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Ágh Ferenc ***** válasza:
Itt össze van gyűjtve egy csomó tanács, nézd át: [link]
2013. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Az oldalt átnéztem, már a kérdés megfogalmazása előtt is, de ott nem találtam segítséget ehhez a konkrét problémához!

Szeretném megcsinálni egyedül, nem akarok vízszerelőt hívni hozzá. Ha valaki leírja a töltőszelep kiszerelésének menetét lépésről lépésre, akkor azt megköszönöm.

2013. ápr. 23. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Veszel egy ilyet: [link]


Elzárod a sarokszelepet a tartály előtt, lecsavarozod a bekötőcsövet. A recés/bordás anyát lecsavarva kivehető a komplett szelep. Visszaszerelés fordított sorrendben.

[link]

2013. ápr. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A legutolsó válaszadónak is köszi! Csak az a gond, hogy a töltőszelepben van egy gumis rész, amihez hozzá kellene jutnom, állítólag az van megkeményedve (azt a tanácsot kaptam, hogy kombinált fogóval kicsit puhítsam meg, és megszűnik ez a berezonálás).

Szóval, hogyan jutok hozzá ehhez a gumihoz?

2013. ápr. 23. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:
pár száz forint ez az egész szerkezet, a cseréje meg max 10 perc, én a helyedben nem vesződnék annak a guminak a keresgélésével...
2013. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de a töltőszelep kétezer forint, azért annyiba nem ruháznék be...
2013. ápr. 23. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

A piros nyílnál van 1 műanyag stift,azt húzd ki.

Utána billentsd el és húzd le a fehér hüvelyt,a rúd végén ott a gumi betét.Persze azt cserélni kell.

Ilyet vegyél szerelvény boltban.


[link]


(ui.a rázkódás lehet a sarokszelep hibája is)

2013. ápr. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs lemaradt a link.


[link]

2013. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az utolsó két választ írónak üzenem: köszönöm! Ez volt a leghasznosabb válasz a számomra. Egyébként tegnap este voltunk a Praktikerben, vettünk javítókészletet az ominózus gumival, és volt egy eladó, aki kibontott egy töltőszelepet, megmutatta, hogyan kell szétszedni, hol van benne a gumi, amit ki kell cserélni.

Majd ma este nekiesek és megcsinálom, most már fel vagyok vértezve a kellő információkkal!

Mindenkinek, aki válaszolt nekem, köszönöm! :-)

2013. ápr. 24. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!