Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ragad a lakk a gitáron. Mi a...

Ragad a lakk a gitáron. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Elektromos gitár, valamelyik előző gazdája lecsiszolta fáig, most meg olyan lakk (szerintem lakk) van rajta elég vastagon, hogy gyantázni lehetne vele. Fura szerzet, mert alapból csak kicsit húz, nem csúszik, és nem valami sima... Aztán ha egy helyen sok időt tölt a hüvelykujj, és még nyomódik is, akkor viszlát ujjlenyomat... (a lakkon se látszik, de az ujjadon se) Gondolom vagy a hő, vagy a nedvesség, meg persze a nyomás erőssége puhítja fel még jobban. Eléggé kezd elretkesedni is. Próbáltam vizes ronggyal mosni, elég durva lett a felület, és még jobban ragad (a rongy meg frankó modern szobor lett).


Ha volt ilyennel dolgod, vagy netán mestere vagy a fényezésnek, légyszi vezényelj el valamerre! :) Ha lehet, magam csinálnám, vagy minimumon tartanám a. kiadásokat, nem vagyok mostanában kitömve pénzzel... :)



2013. ápr. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Ragad a lakk a gitáron..."

Folytasd a megkezdett dalszöveget :)

2013. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél 1 liter denaturált szeszt, és azzal töröld le, ne vízzel. Az alkohol feloldja. Ha mindent leszedtél, lecsiszolhatod. esetleg lőzőleg tedd be a hűtőládába, hogy megfagyjon a lakk, és úgy lehet, hogy le tudod a nagyját vakarni késsel, vagy smirglivel. :)
2013. ápr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem száradt meg a lakk, ennyi.

Ezt már cseszheted. :(


Le kéne csiszolni és újrafesteni.

2013. ápr. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kétkomponensű volt a lakk, és kimaradt belőle az edző. Le kéne mosni nitróval, utána megcsiszolni, majd újra alapozni és lakkozni.


Ha egykomponensű, akkor két napon belül ki kéne keményednie.

2013. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!