Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűkaszának van olyan forgó...

Fűkaszának van olyan forgó tengelye amire rá lehet rakni egy kerékpár fogaskereket? (többi lenn)

Figyelt kérdés

össze szeretnéd dobni egy benzinmotoros rollert és arra gondoltam ,hogy egy 50ccm-es fűkasza motor hajtaná ,de ez hogy lehetne megcsinálni ? nem értek a fűkaszákhoz ezért érdeklődnék ,hogy milyen részei vannak minden tanácsot szívesen fogadok

[link] + van még 1 kérdésem ,hogy a lenit vágó forgó rész az hol és hogyan kapcsolódik a motorhoz


válaszokat előre is köszönöm !!



2013. máj. 10. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

az "itt mi van" c. területen egy röpsúlyos kuplung, a "mi van ott" két csavarja pedig a krómozott csövet rögzíti.

A helyedben viszont ennyi műszaki ismerettel - már ne is haragudj - de inkább papírrepülőt hajtogatnék... Ezek a kis 50-es brummogók igencsak életveszélyessé válhatnak az avatatlan barkácsolgatás következtében, és gondolom, nem hiányzik neked sem, hogy pl. a kuplung, vagy a megvezetésétől megszabadított hajtórúd (esetleg bowden) a homlokodon keresztül nézze meg, hogy mit is forgatsz a fejedben... ... ...

2013. máj. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

én nem haragszom sőt köszönöm ,hogy meg akarsz óvni , de nem kell :D ma elkezdtem összerakni ,de elfogyott a CO-ból a gáz szóval abbamaradt a művelet eddig itt tartok


[link]


[link]


[link]


most majd szabadidőmben hajtogatok papírrepülőt + kishajót ,de akkor most van kiálló forgó tengelye amire rá lehet buherálni egy fogaskereket , vagy nincs ?

2013. máj. 11. 12:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókat mondanék mint az 1 es,már ami a roller készitését illeti. Ez a motor csak akkor fejt ki erőt,ha nagy fordulaton működik .Ezt a fordulatszámot meg áttételekkel kellene kisebbre venni .Én inkább ebben látom

a mutatvány megbukását .

2013. máj. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

elég elmebeteg gondolat,de tetszik.


a tengelyhez esztergálj egy közdarabot,amire a legnagyobb bringa fogaskereket teszed,bordás megoldást ajánlom az egész egyszerűen kivitelezhető.

azért a legnagyobb fogaskereket ajánlom:hogy 1-ne fulladjon le a moci,2- ne 100km/h+al száguldozz.

2013. júl. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!