Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen anyagból tegyek piros...

Milyen anyagból tegyek piros búrát a lámpa elé, ami bírja a hőt, megtartja a fényerőt és piros is marad (azaz nem rózsaszín lesz belőle)?

Figyelt kérdés

Azaz:

Van 2 db halogén lámpatest, halogén izzóval, üveg előlappal, és keményen forró is szokott lenni.

alapból mindkettő fehér, de az egyiket pirosnak akarom. Milyen anyagból készült műanyagot tegyek elé, ami nem olvad meg, és nem is át is ereszti a fényt?


(csak mert próbáltam már pl nagyobb ködlámpa piros búrájával, de egyrészt megolvadt, másrészt rózsaszínes lett a fénye, pedig igen sötétpiros eredetileg)


Van ötlet? vagy esetleg csak valami kivágott piros üveg lenne a biztos megoldás?


2013. jún. 11. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb az lenne, ha raksz bele egy piros égőt.

A hétvégén láttam az Obiban 600ft-ét ha jól emlékszem.

2013. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az tuti, na de várj, halogénben is létezik piros?

mert én eddig csak simában láttam színeseket ...

2013. jún. 11. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
a legtöbb polimer már 120-140 fok körül elkezd degradálódni, tehát nem túl járható út... mint már írták a legegyszerűbb ha megveszed a piros égőt...
2013. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
érteemm és köszi csak én már sokat kerestem, de szal 55W H3 halogénben nem találtam még színeset és pedig ilyen kellene. 21 W-osban van , tudom, de az nem jó.
2013. jún. 11. 11:24
 5/7 anonim ***** válasza:
tudod, valamit valamiért... :)
2013. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

na jó de ne viccelj, hát egész más a foglalt meg minden, nem lehet oda egy sima izzót betenni ...


már kezdtem megörülni h esetleg gyártanak már anyagában színezett üvegből is H1 és H3 izzókat, de ezek szerint mégse.

2013. jún. 11. 17:10
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tudom, milyen lámpáról van szó, de lehet, hogy megoldható egy foglalatcsere pár 100 forintból...
2013. jún. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!