Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhabútor Ytongból. Ha az...

Konyhabútor Ytongból. Ha az ytongváz tetejére rögzítem a munkapultot, amely fából van, összetörik-e az ytong pl húsklopfolásnál? Rögzítsem a falba inkább a munkapultot dübellel?

Figyelt kérdés
Az ytongváz 5 centi széles, rövidebb oldalukkal egymásra rakott elemekből épülne.
2009. okt. 13. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a munkapultot csak a szekrény két oldalának a tetejére rögzítsd, felesleges azért még egy ytonglapot venni. (Bár lehet, hogy én értettem félre, amit írtál.) Rögzítsd a szekrény két széléhez, és a falhoz. Nálunk bárpult van ytongból, de csak az oszlopai, a tetejére csak simán rá van ragasztva a munkalap. :)
2009. okt. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, de igen, félreértetted. Próbálok egyértelműbben fogalmazni: a munkapult az ytongtéglákba rögzítődne kizárólag, nincs faszekrény, csak egyszerűen ytong van. A komplett konyhaszekrény ytongból épül, kivéve a munkapultot, ami fa, ezért a kérdés, hogy ytong brja-e a húsklopfolást.

Úgy kell elképzelni, mintha egy hagyományos konyhaszekrény oldallapjai ytongból épülnének. Tudom, hogy az ytong bírja a terhelést, de a hirtelen ütésekhez eléggé rugalmas-e?

2009. okt. 13. 11:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont azt tervezzük, amit te a bárpultoddal: az oszlopok ytongból, a teteje meg fapult. Csak a bárpulton nem klopfolsz húst.:)
2009. okt. 13. 11:31
 4/9 anonim ***** válasza:
ytong-ból házakat épitenek,az 5 centist válaszfalnak használják,biztos,hogy kibír egy kis klopfolást.Rögzist rá nyugodtan:)
2009. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, én is ebben bízom. Csak-nőnemű vagyok-nem volt egyértelmű.:)
2009. okt. 13. 23:56
 6/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, amire oda kell figyelni, hogy a munkalap mindenhol egyenletesen felfeküdjön az Ytongra! Magyarul: ne legyen rés sehol.
2009. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ehhez hogyan,mivel rögzítsem a pultot az ytongra?
2009. okt. 15. 21:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Építési ragasztóval is megpróbálhatod. Olyan tubusban van, mint a sziloplaszt. Elvileg az odaragasztja. Csak PE-t & PP-t nem ragaszt.
2009. okt. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az ytongváz tetejét impregnáld hungarocell oldattal (aromás hígítóban festéksűrűségűre oldott hungarocell) amit ecsettel többszörösen ráviszed a felületre, amellyel ha kiszárad, rendkívül erős, teherbíró, ütésálló felületet nyersz. Ugyan a száradási folyamat kissé lassú és kellemetlen szaggal jár, de az impregnálást az ytongváz összeállítása előtt előre is elvégezheted, szabad levegőn szárítva. A munkapult rögzítése teljes kerületén fix kell hogy legyen, különben ütésre visszarúg.
2015. szept. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!