Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Laminált padló lerakása...

Laminált padló lerakása hajópadlóra?

Figyelt kérdés

A házunk régebbi építésű,hajópadló volt a szobákban.Mi padlószőnyeget tettünk rá,mert meleg, puha volt.Már sok éve ez van.Nincs leragasztva.

Az volna a kérdésem, hogy ha felszedjük a padlószőnyeget, lehet e rá tenni a laminált padlót.

Vagy jobb lenne felszedni a hajópadlót,és lebetonozni alatta, (mert gondolom,az alatt nincs beton).

De ez utóbbi marha nagy meló lenne,mivel teljesen ki kéne pakolni a szobából,(sarokülő,szekrénysor stb...),meg felszedni mindent betonozni,csak utána lerakni a l.padlót.


2014. jan. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
miert, ha a laminaltat rakod le, nem kell kipakolni...? egyebkent ra lehet tenni, csak az ajtoknal vigyazz, hogy nyithatoak maradjanak a padlo megemelkedese utan is. javasolt alatenni valami hangszigetelest (csillapito alatetet), hogy ne kongjon-kopogjon nagyon. ez kiegyenliti a hajopadlo apro egyenetlensegeit is.
2014. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az előző tulaj simán lelamináltozta a hajópadlót...nem tudtuk elképzelni mi a bánattól van ott büdös.Aztán egyszer úgy gondoltam nekem nem tetszik az a laminált és kicseréljük :)) nah igen kb sokkot kaptam amikor megláttam mi van a laminált alatt a fa begombásodott/penészedett áh valami katasztrófa volt.Még 3. napon se lehetett megmaradni a szobába éjjel nappal kinyitott ablak ellenére úgy,hogy addigra már a hajópadlót is felszedtük (nekünk beton volt alatta).

Amúgy megnyugtatlak mert a laminálttól se lesz meleg az alja és én inkább a hajópadlót próbálnám felújítattni nem pedig egy sz.r lamináltat rárakatni.

2014. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem szép a hajópadló,meg már ezer éves...ezért nem újítjuk azt fel...


Biztos ki kell pakolni akkor is,de úgy gondoltam, elkezdjük az egyik oldalon,és addig áttoljuk,amit lehet a másikra:)Utána vissza...:)

De ha betonozni is kell, teljesen ki kell pakolni, plusz a többi meló még...


Szóval, nem tudom még mindig,várok még válaszokat,tanácsokat...

2014. jan. 2. 19:53
 4/5 Sanyimester ***** válasza:

Tanácsot adni látatlanban nagyon nehéz, pláne úgy hogy én nem is értek hozzá. Viszont azt tanácsolom,hogy végezz kutatást, bontsd fel egy kis részen, és meglátod, van-e alatta beton.

Ha van akkor, mindent a kukába, és a betonra mehet laminált.

Ha nincs akkor, mindent a kukába, és vegyél új hajópadlót.

2014. jan. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia,mi lett a vége?
2015. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!