Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyiknek olcsóbb az üzemeltet...

Melyiknek olcsóbb az üzemeltetése? Nyolc órát dolgozva, egy 40cm3 husqvarna, vagy egy 2000w elektromos láncfűrész?

Figyelt kérdés
2013. dec. 25. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Látatlanban az elektromost mondanám, mert annak nincs alapjárata. Az elektromos akkor enne meg 2x8x60 Ft-ot, cirka 1000 Ft-ot, ha egyfolytában húznád neki. A benzinest meg a több perces leállásoknál állítják le legfeljebb, közben pöförészik óránként vagy fél litert, az önmagában 200x = 1600 Ft, de inkább több, ráadásul üzem alatt meg vagy 3x megnő a fogyasztás is.
2013. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
az elektromos nem arra lett kitalálva hogy napi 8 órákat dolgozzanak vele.ha napi szinten 8 órára kell én személy szerint sthil MS 441 alább nem adnám
2013. dec. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze az elektromost meg nem tudod használni mindenhol...
2013. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elektromosban is van strapabíró, erős típus.

Mindenképpen olcsóbb a használata, plusz halkabb, nem lélegzed be a kipufogógázt, könnyebb a gép, nem állítódik el a motor, nem dugul el a porlasztó. Egyetlen hátránya, hogy nem mindenhol tudod használni a vezeték miatt, de ha csak daraboláshoz kell, akkor ez nem olyan nagy baj.

2013. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Buga válasza:
Az elektromos,cimbi tesztelte.
2014. jan. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Dandie válasza:
Az én véleményem szerint az elektromosnak olcsóbb az üzemeltetése, viszont nincs olyan strapabíró köztük, mint pl az én 61cm3-es Husqvarnám. És bár nem tudom, hol akarod használni, de sem tetőn, sem az erdőben nem praktikus az elektromos. Ha otthon akarsz tűzifát aprítani vele, arra az elektromos is jó lehet.
2014. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 borisz2 válasza:

Az első hozzászólónak. Emlitetted a benzinesek apaljárati fogyasztását :) Akkor emlitsuk meg a villanymotorok inditási fogyasztását is, ami akár 20X-osa is lehet az üzemi fogyasztásnak. Ha gyakran kell ki és bekapcsolni a fürészt akkor szerintem egy benzinest sokkal kevesebbe kerül fenttartani.

De mindezt csak akkor lehetne pontosan kijelenteni, ha pontosan összehasonlitanánk az elektromos áram és a benzin (és olaj) árát.

2014. jan. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Abból kell kiindulni, hogy egy egységnyi munka elvégzéséhez mindkét fajta géppel nagyjából azonos mennyiségű energia felhasználása szükséges (M Joule-ban). És azt is tudjuk, hogy az elektromos árammal előállított energia fajlagosan jóval drágább, mint a folyékony tüzelőanyagokból előállított energia. Az elektromos forgógépek hatásfoka ugyan jobb, mint a belsőégésű motoroké, de szilárd meggyőződésem, hogy az elektromos fűrész használata olcsóbb. A magas indítási áramerősség ugyan létezik, de kb 1 másodpercig tart, és nem terhelés alatt történik. Továbbá a profi elektromos gépek bekerülési költsége is mellette szól. Ez persze csak egy vélemény, de tiszteletben tartom a Többiek nézetét is!
2014. jan. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Egy évben kb.négyszer -ötször fog kelleni,szerintem elég lesz egy elektromos.Ha meg vastagabb rönköket hoznak ,majd forgatom őket.

Köszi a válaszokat!!!!!

2014. jan. 3. 12:57
 10/12 anonim válasza:
Az MS 441 az majd 300000Ft Na nehogy már az otthoni tüzelőt csak ezzel lehessen összevágni.
2014. jan. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!