Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Visszaforgatnám a zuhany/kádví...

Visszaforgatnám a zuhany/kádvízet, mi kell hozzá? Pumpa?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, hogy a kád kapna egy második lefolyót, vagy a sima lefolyóba (de ez nem biztos, hogy jó, mert a csatorna befertőzheti) bekötnék egy csövet felfele, ami egy 12 voltos DC pumpához vezetne.

A pumpát kapcsolóval lehetne működtetni és semmi mást nem csinálna azon kívül, hogy a vízet felhozza vissza a zuhanycsőbe, így hiigéniai zuhanyozás után, miután lement a kosz, át lehetne "kapcsolni" egy komfort zuhanyozásba, ahol már visszaforgatott vízben áznék. Esetleg tennék a rendszerbe egy részecskeszűrőt a hajszálak, szőrszálak miatt.


Fürdésnél is jó lehet a nyakba locsolni a (már tiszta) vízet.


Működhet? Hogyan? Esetleg a kád alsó oldalába épített második lefolyóval? + dc pumpa


2014. márc. 26. 18:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Biztos sokakban felmerül, hogy ez undorító, stb. Mégegyszer leírnám, hogy először lefürdenék szappannal, tusfürdővel és utána alkalmaznám ezt a visszaforgatást, rengeteg strandon, fürdőben ugyanez van. Az ember nyakába forgatják azt a vízet amiben már 100 ember ázott.
2014. márc. 26. 19:02
 2/8 anonim ***** válasza:
Többe kerül a leves, mint a hús.
2014. márc. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amit meg lereszelsz bőrkeményedéseket a sarkadról,

azt sajt helyett rászórhatod a pizzára...

2014. márc. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ázás közbe azért a meleg vizet is nyomatnod kell különben pár perc után már nem ázni hanem fázni fogsz.
2014. márc. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem rég olvastam egy ilyen irányú találmányt, szintén visszakeringetik és szűrik/tisztítják a zuhany vizét;kb5 literrel lehet zuhanyozni, ami elég takarékos.

nem rossz, de kellene valami könnyen szétszedhető/tisztítható szűrő, keringtető szivattyú, vízbetáplálás valami nyomáskülönbségen alapulna, utánfűtő rendszer

2014. márc. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, egyébként csorgatnék bele meleg vízet is a csapból, de az csak pár dc / óra
2014. márc. 27. 11:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát, én úgy tudom, hogy a fürdőkben a medencék vizét forgatják és tisztítják, klórozzák stb, de a zuhanyból mindenütt friss csapvíz folyik. Esetleg ha van ilyen masszírozó (verető) abba megy a medence vize.


Egy ilyen ötlet megoldható, amit Te szeretnél. De nem lehet tudni, hogy hová tudod tenni a gépészetet, ami ehhez kell. Másrészt, ha takarékoskodni szeretnél, akkor szerintem ez a forgatás jóval drágább megoldás, mint tiszta vízben zuhanyozni. A keringtető rendszer egyből elhűti a vizet mikor először átfolyik rajta a recirkuláltatott víz, akkor ezt melegítened kellene árammal, vagy a forgó víz mennyiséget kellene szabályoznod, egy részét elereszteni és meleg vizzel kellene pótolni, szóval így első ránézésre macerás. Nem lehetetlen, de kell komoly gépészet és vezérléstechnika hozzá, meg egy átmeneti kis puffertartály, ahol szűröd és visszamelegíted...

2014. márc. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tárolni meg nem lehetne a vizet, mert a rólad leoldott zsír, izzadság, stb. szerves anyag egy nap alatt borzasztó büdös lesz. Próbáld ki, vedd ki vödörbe az elhasznált vizet.
2014. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!