Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb láncfűrész...

Melyik a legjobb láncfűrész márka?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy a két világmárka a Stihl és a Husqvarna. Kinek mi a tapasztalata, melyik a jobb ? Ezek mellett még van egy pár jo márka. Makita,Dolmar, Solo, Jonsered, Partner. Nektek mi van, és hogy megy ? Előre is köszönöm.
2014. ápr. 1. 20:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem a Partner durván és a Hyundai jól bevált gép.
2017. okt. 26. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

Előző válaszolónak: Partrner, Johnsered, Mcculloch, Garden Field mind a Husqvarna tulajdonába van, ő gyártja stb.


Sthilnél meg csak a Viking.

---------


Én Sthil párti vagyok, de a Husqvarna is van olyan jó sőt van amiben jobb.


Mióta az eszemet tudom azóta Apámnak van egy 064 Sthil-e, egy erdész embertől vette aki sok-sok évig termelt vele, kicsit kelett költenie rá de 15 évig a vezető+láncon meg talán csilagkereken kívül hozzá se nyúlt. Sok fát rönkött vágott össze vele, de bivaly nyomatékos egy gép, ígaz közel 10kg Brutttó tömege miatt nem való csak nagy rönkökhöz. 3éve szétment a hajtómű része, kellet venni egy másikat de azóta úgyanolyan jó.


Volt még egy nagyon kezes, könnyű 2007-es Husqvarna 135-ös is a sthil melett ezt használta apa a vékonyabb fákhoz, de ez is egy nyomatékos, gyors, könnyű gép volt. Az 3-4évig telenként termelni is vittük erdőbe, annyit ment, hogy a kipufó felett kiolvadt a műanyag ház meg a vezetőt olajozni kelett úgy felhevült. 3 éve kiesett valami csavar benne a hengerbe, az idióta Apám meg oda adta egy kontárnak csinálja meg azóta nála van, tank is elrepedt, dugattyút is cserélte állítolag. Azóta baxik apám érte menni, nem érdekli.


-----


Én két hete vettem két hibás, ez még a legendás 1,8LE-ös 2007-es ms170-est. Ezeket csinálgatom szabadidőmben. De a karbijuk az kiakasztott. Nagyon rossz tulajdonban lehettek.


melóhelyen van ms181-es 2LE-ös az ilyen 20cm bükkfákat nagyon jól viszi, ms251-es is van az meg 30cm fákat viszi jól.

2017. nov. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
ÚJ fűrészekben a Stihl jobbat alkotott mint a husqvarna,minőségibb tetszetősebb strapabíróbb.1-2 Éves husqvarnákkal van teli a használt piac szinte negyed áron,akinek ez munkaeszköz szabadul meg tőle.Az oka elég nevetséges egy ekkora nevű márkánál-műanyag főtengelycsapács kosár....Termelésben szétpörögnek,leölve hengert dugót.A nevetséges az benne ,hogy cpeckó peremes csapágyak nem helyettesíthető csak gyárival 20 ezresért .Ez öngól mint a régi 40-140 eseknél a filléres műanyag
2019. máj. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ÚJ fűrészekben a Stihl jobbat alkotott mint a husqvarna,minőségibb tetszetősebb strapabíróbb.1-2 Éves husqvarnákkal van teli a használt piac szinte negyed áron,akinek ez munkaeszköz szabadul meg tőle.Az oka elég nevetséges egy ekkora nevű márkánál-műanyag főtengelycsapács kosár....Termelésben zétpörögnek,leölve hengert dugót.A nevetséges az benne ,hogy cpeckó peremes csapágyak nem helyettesíthető csak gyárival 20 ezresért .Ez öngól mint a régi 40-140 eseknél a filléres műanyag szimerin-csapágyház ami 12 ezres és folyton ott véreznek el.Makita-dolmar ról meg csak annyit,hogy többet beszélnek róla mint amennyien megvásárolják,, Háztájiba vásárolják termelébe nem.Mcculloch,partner,jonsered a Husqvarna álltal bekebelezett kínában gyártatott barkácskategória.A husqvarna szeret bekebelezni mindent mint egy nagy rákfene.Ellenben a husqvarna néhány régebbi típusa nagyon jó masina főleg a fém házasok,termelésben mindegyik műanyag házas szét olvad ez így van a stihleknél is hiába dicsérgeti a gazdi a 170 est pont annyit tud amire tervezték-barkácsolás.Ács munkákra még csak csak de itt vége is az ipari felhasználásnak.
2019. máj. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Az én Partner 352-es kis gépem nem kínai hanem made in USA, bizony. :-) El is tettem a vitrinbe a nippek mellé miután ledolgozta az árát.
2023. okt. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!