Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az ablakom ki akar esni a...

Komlós Henrietta kérdése:

Az ablakom ki akar esni a helyéről. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan ablakom van, amelyiket buktatva is ki lehet nyitni, csak néha elenged fölül az a kar, amelyik ezt a lehetőséget biztosítja és ha ilyenkor próbálom kinyitni, akkor csak egy pöcök tartja. Viszont van, amikor rendesen működik.


Hogy lehet ezt megszerelni, mi lehet a baja?



2014. ápr. 24. 04:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Új típusú vagy régi tessauer?

Az újfajtáknál van egy kis ráhajtható biztonsági kallantyú ami megakadályozza a kiakadást. Lehet, hogy ablakpucolásnál elfelejtették visszahúzni.

Tessauernál lehet, hogy a festéktől szorul és nem követi rendesen az ablak szögét, majd kiakad ahogy a tuske a lyukhoz ér. Pucold meg a festéktől a tengelyét és kicsit olajozd meg. Ötletem lenne még vagy ezer.

2014. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tedd a kart bukó-nyiló állásba,zárd be az ablakot teljesen,nyomd be a két fenti sarkát erősen,majd fordítsd a kart sima nyíló állásba, és kész. Figyelj nyitáskor hogy a kar véletlenül se forduljon picit sem a bukó állás felé,mert akkor nyitja ki azt is. És egyszerre van bukón és nyíló állásban, azért akar kiesni.
2014. ápr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, én meg félreértettem. Tényleg az lehet, ahogy a 2-es írta. Hibás kezelés eredménye.
2014. ápr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!