Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Üvegbe hogyan lehet lyukat fúrni?

Kareszatya kérdése:

Üvegbe hogyan lehet lyukat fúrni?

Figyelt kérdés
Egy Jack Daniel's es üveg aljába szeretnék egy kb 7-8mm es lyukat fúrni de félek h eltörik. Adjatok tanácsot hogyan kellene köszi

2014. máj. 30. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2014. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Állványos fúrógéppel, üvegfúróval (kapható a barkácsboltokban, Obi, Praktiker, Baumax, stb), alacsony fordulaton, lehetőleg petróleummal nedvesítve. Nem könnyű feladat.
2014. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ remélem beválik :)
2014. máj. 30. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:
A lassút tényleg lassúnak értsd. :) Én már próbálkoztam vele, egy erősebb mozdulat és reped az üveg. Mondjuk igaz én nem italos üveget hanem sima üvegtáblát fúrtam, lehet előbbi nem reped olyan könnyen, tekintettel rá, hogy vastagabb. A másik amire figyelj mikor átér nagyon figyelj, nekem úgy, hogy alulról alá volt támasztva még úgy is sikerült egyszer apró szilánkokat kitörnöm a lyuk szélén.
2014. máj. 31. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gungasam ***** válasza:
100%
Az én tanácsom, hogy sok hideg vízzel hűtsed. A megrepedés legfőbb oka (ha nem nyomod túl erősen)a túlmelegedés okozta egyenlőtlen hőtágulás. A fúrás környéke erősebben tágul mint más hidegebb részei az üvegnek és a feszültség különbség miatt reped. NE fúróval fúrd hanem apró hengeres formájú "nyeles" csiszolókővel(pirossal)!!!Ezek a csiszoló kövek ugyanúgy befoghatóak kézi fúrógépben mint az egyéb csigafúrók. Ne egy oldalról fúrd,ha lehet (ez egy palack esetén lehetetlen szinte).Annak idején én Unikumos üvegből készítettem díszlámpát.Kellemes barkácsolást
2014. jún. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gungasam ***** válasza:

A40 12 x 20 x 6mm csapos csiszolókő hengeres-hegyes (OE) COMET (010402-0014)

Kezdőoldal » Szerszámgép tartozékok » Csiszoló-, polírozó-, köszörülő anyagok » Csapos csiszolókövek » A40 12 x 20 x 6mm csapos csiszolókő hengeres-hegyes (OE) COMET (010402-0014)

A40 12 x 20 x 6mm csapos csiszolókő hengeres-hegyes (OE) COMET (010402-0014)

Termék ára: 346 Ft

KOSÁRBA RAKOM

Folyadékhûtéssel vagy hûtés nélkül rögzített köszörûgépeken használ-

hatóak. Acél és gyorsacél megmunkálására a 21A korund szemcsével,

öntöttvas és egyéb fémek megmunkálására a 90C szilicium-karbid

(SiC) szemcsével ajánlott.

További termék jellemzők:

Szállítás 2-4 munkanap

Kiszerelés 1 db (darab)

Min. rendelhető mennyiség 1 db (darab)

Egységár 346 Ft/db

2014. jún. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2014. jún. 25. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!