Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mért nem sikerül normálisan...

Mért nem sikerül normálisan összehegesztenem?

Figyelt kérdés

Most tanulok hegeszteni, az alapokat átolvasgattam, próbálom úgy csinálni ahogy írják, van ami sikerült, de most valahogy elakadtam. Kibontott gázcsöveket kellene összehegesztenem 2 -es zártszelvénnyel, de igen nehezen sikerül csak, zárványos is a varrat, meg gyakran csak az egyik anyagon akar megmaradni az anyag.


Egyszerű váltóáramú trafóm van, áramerősséget tudok állítani, úgy gondoltam amíg nem tudok ezzel eredményeket felmutatni nem veszek drágábbat. Na meg volt nálunk nem rég egy úriember, aki pontosan ugyanilyennel csodálatosan tudott hegeszteni, tehát az elvi lehetőségem megvan :)


Mivel lehet még a gond? Más elektródára lenne szükségem? Vagy én rontok el valamit?



2014. jún. 13. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Kívül belül fémtisztára kell pucolni az anyagokat.. Az elektróda legyen csont száraz,ha kell ..szárítani kell. Sajnos a levegőből felveszi a nedvességet,ezért zártan kell tárolni.

Varrat képzéskor a vastagabb anyagot kell jobban az ívvel bejárni,a vékonyabbra csak át járni" kell(U" betű)

Fontos a stabil és pontos táv tartás,valamint a jó szöge az elektródának.

Inverterrel sokkal könnyebb jó varratot készíteni DE a trafóson tudsz megtanulni jól hegeszteni

A legfontosabbat a végére hagytam :

Gyakorlás..gyakorlás

2014. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

először csak simán egyenes varratokat próbálgass egy vaslapon akkor lesz jó, ha egyben lejön a salak róla azután a sarok varratokat és a végén próbálgass csöveket mert azt a legnehezebb


pálcának az esab ok 46.16- osat vagy magmaweldnek az esr13 pálcáját javasolnám mert ezekkel lehet minden pozicíóban jól hegeszteni az esr ből csak néhány pálcát használtam, de úgy éreztem azzal könnyebb ívet gyújtani

2014. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok azt lehagytam, hogy sok gyakorlás :D a 15-20. pálcánál majd kezdesz ráérezni :D
2014. jún. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hy!

Mi lehet a gond? A gyakorlat hiánya :) De ezzel semmi baj nincs.

Szerintem nagyobb kraftot kéne neki adnod és a pálcát ívelned kéne a sarok részen is.Ami a zárványt illeti,meg kéne pucolni fémtisztára az anyagot.

Amúgy egy egyenáramos géppel és normális elektródával sokkal jobb a hegesztés.Én hegesztő vagyok ez a végzettségem,de a mai napig nem tudok normálisan szépen hegeszteni váltóáramú trafóval .Egyenárammal jobban megy és jóféle pálcával ,egyenáram géppel bázikusos elektródával viszont úgy hegesztek mint egy profi(még fej fölött is)

Még valami:Két anyag hegesztésénél sokat számít hogy milyen pozícíóban hegeszted(főleg ha más vastagságúak)

Elektródában az ER23 asszem ami egész jó,meg az Esabos elektródák(szárazon tartva),a dobozára rá van írva hogy milyen áramerősségen lehet használni ezt javasolt betartani.

Még valami hibalehetőség:Lehet hogy túl vastag elektródával próbálkoztál hegeszteni?Szóval próbáld ki vékonyabbal mert vastagnál nem olvad be rendesen .

Milyen géped van?Milyen elektródát használsz?Pajzsot milyet használsz?

2014. jún. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"""""""""egyenáramos gép""""""



ez az inverteres gép? ezt hívják annak?

2014. jún. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

# 5/5 Vannak az inverterek,vannak dinamók amik egyenáramúak,és ugye bár trafót is meglehet csinálni hogy egyenáram jöjjön ki belőle.

Szóval ha azt írom hogy egyenáramos gép akkor úgy is tudja mindenki mire gondoltam,felesleges ezen kötözködni!

2014. jún. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Inverter, trafó, egyenáram és hasonló fogalmakat megértek, eredeti szakmám szerint villamosmérnök vagyok :)


Azt hiszem a legfontosabb, hogy jobban le kell tisztítanom az anyagokat. A másik, hogy azonos vastagságúak legyenek az anyagok. Aztán, hogy ne akarjak most még csöveket, kezdjem egyenes varratokkal.


Jobb gépet most szándékosan nem akarok venni, mivel látom hogy tökéletes varratokat lehet ezzel is produkálni megfelelő kezekben, tehát a hibát leginkább magamban keresem.


Az nem okozhat gondot, hogy más fajta acélból vannak ezek a régi csövek és másból az újonnan vett zártszelvények?

2014. jún. 15. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Minősített varratot akarsz készíteni? :)

Amúgy nem gáz ha más az anyagvastagság,csak tudni kell vele bánni,na meg egy bizonyos vastagságnál azért annyira nem számít mert a varratot úgy is felépíted.

Az anyagnak számít hogy milyen,de most trafóval akarsz hegeszteni,akkor jó lesz az ,mert úgysem röntgen alá megy a munkadarab :) De azért lényegében ne különbözzön,pl savállót ne akarj sima vassal összehegeszteni mert ahhoz már másmilyen pálca kell aminek ötvözöttebb az anyaga

Amúgy érdemes invertert venni,egyrészt azok már biztonságosabbak,másrészt könnyebb velük dolgozni és megtanulhatsz jobbféle bázikusos pálcákkal hegeszteni amivel sokkal jobb mint a rutilossal.

2014. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A ProArc 205STL inverteres ívhegesztő gép, IGBT-t használó, nemzetközileg kifejlesztett technológiával rendelkező új típusú hegesztőgép mely alkalmas bevonatos elektródák hegesztésére valamint AWI/TIG LIFTARC-os hegesztésre is. Teljesítménye és hatékonysága messze meghaladja a hagyományos (trafós) hegesztőgépekét. Az áram állíthatósága folyamatos. Minden vastartalmú fémet, bázikus anyagot, rezet és rozsdamentes acélt hegeszteni lehet vele. Az áramerősség stabil, zajszintje alacsony,íve magas frekvenciájú. A varrat szép, jó minőségű kevés fröcsköléssel. A hegesztőgép kiemelkedő tulajdonsága a minimális áramerősség, ami akár 16A is lehet. A gép védelmi berendezései tökéletesek. Nagyon megbízható, kis súlyú és könnyen használható. Különösen alkalmas építkezésekhez, helyszíni szerkezeti lakatos munkákhoz, díszítéshez, szervizeléshez és otthoni célra.


Műszaki adatok


Energiatakarékos feszültség

230V±10% 50/60 Hz

Üresjárási feszültség

85 V

Névleges hálózati teljesítmény (KVA)

5,3 KVA

Kimeneti áramerősség

200 A

Bekapcsolási idő

35%

Hegesztőáram

20-200 A

Súly

5,8 kg

Védelmi fokozat

IP21S

Méret (mm)

380x140x240


[link]

2014. jún. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget, valóban minden hasznos volt, hisz valóban minden téren van még mit fejlődnöm.


Végül többször többféle dolgot hegesztgettem azóta. Aztán amikor kétszer ugyanolyat kellett hegesztenem, elsőre teljesen jó volt, másodikra meg sehogy se sikerült... odaragadt a pálca, kialudt az ív, nem olvadtak össze az anyagok tovább kellett gondolnom, hogy mi az ami miatt ugyanaz elsőre sikerül, másodikra meg sehogy sem.


Meglett a megoldás. Meleg volt, 35 fok körül, a hegesztő meg a napon volt. Egy sima hosszabbítóval vittem oda az áramot, elosztó nélkül és amikor nem sikerült valami kihúztam a hegesztőt, hogy bedugjam helyette a sarokcsiszolót, aztán újra hegeszteni akartam, természetesen újra elrontottam... csiszolás újból...


Egyszerűen túlmelegedett a hegesztőtrafóm és így már nem adta le a megfelelő áramot. Meleg volt és amikor kihúztam megállt a ventilátora is, megszűnt a hűtés.


Később újra próbáltam, hogy egy-egy varrat között vártam 1-2 percet és olyankor bekapcsolva hagytam a hegesztőt, utána már tudtam vele - számomra - elfogadható módon hegeszteni.


Nyilván komolyabb készülékeknek ez kevésbé okoz gondot, de nekem most hogy erre már figyelek úgy néz ki meg fog felelni.

2014. jún. 30. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!