Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy elpumps 1500 w-os...

Van egy elpumps 1500 w-os szivattyúm.5 éves ősszel még ment, most csak búg. Szerintem nem a szokásos megszorult a lapát. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Ha fordítok egy picit rajta (könnyen forog) majd bekapcsolom indul és 1 órát is pöröghet. De ha leállítom, akkor indításkor megint csak búg. Lekapcsolom lemászok az aknában a lapátot 1-2 cm-el arrább fordítom, megint indul, ahogy áramot kap.

2014. jún. 16. 09:40
 1/3 kata kata ***** válasza:
100%
Valószínűleg a motorindító kondenzátor a hiba.De azért ennyi idő után nemártana szétszedni és kitisztítani a motort.Külső belső hőmérséklet különbség,páralecsapódás miatt rozsdásodás indul meg belül.
2014. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi. Épp most jöttem be, hogy beírjam megcsináltam. Igen a kondenzátor volt a hiba. Csak első körben azért nem gondoltam rá, mert tavaly a kórházban feküdtem amikor telefonon rendeltem 2 kondenzátort, mivel ugyanez volt a hiba. Feleségem és anyám elmondása alapján gondoltam erre. Kicseréltették valakivel a kondit. Kicsit csodálkoztam rajta, hogy elmondták leszerelte az egész szivattyút. Kondi cseréhez nem kell. Beírtam a kérdést, majd kis idő múlva úgy gondoltam szétszedem a motort. Első körben a kondit néztem meg. Érdekes módon nem az új kondi volt benne, hanem egy szétfűrészelt megbuherált vacak, amiből folyt valami. Mivel régen kettőt rendeltem, így a tartalékot tettem bele. Elsőre ment. Tehát a feleségemet átverte a sza(r)kember. Lenyúlta az új kondit és megvágta még 8 k-ra is, mint szerelési díj.

Szétszedtem csavarlazítóval, meg kontaktspray-vel átfújkáltam áttöröltem mindent. Szerencsére nincs szar állapotban.

2014. jún. 16. 12:49
 3/3 kata kata ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen "szakik". :(
2014. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!