Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti húzódzkodó építése, hogyan?

Kerti húzódzkodó építése, hogyan?

Figyelt kérdés

100x100-as méretű gerendából szeretnék húzódzkodót a kertbe.

2 ilyen oszlop közé menne egy cső.

Arra gondoltam, hogy közel 1 méterre leásom őket. Elég strapabíró lenne így, betonozás nélkül? Valamint mivel kellene kezelni a fát, hogy ne rohadjon el évek alatt?

Esetleg magával az építéssel kapcsolatosan is szívesen fogadom az építő jellegű hozzászólásokat.



2015. jan. 11. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen a talajJ
2015. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 m szerintem több az elégnél.

Viszont a fenyőgerenda nagyon könnyen elrothad földben, valamivel kezelni kell. Nem kizárt, hogy létezik olyan anyag, amivel meg lehetne védeni, én nem tudok ilyent.

Még ha akácoszlopot szereznél, az lekezelve bírná 10 évig. Vagy betonba vascsövet, az főleg kitartana.

2015. jan. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen akácra gondoltam.

A talaj? Föld. Nem tudom pontosan milyen. Fekete a színe .)

2015. jan. 11. 21:55
 4/8 A kérdező kommentje:

A vascső hogyan teljesítene betonozás nélkül?

Szeretném megoldani beton használata nélkül, ha lehetséges. Persze nem zárom ki teljesen, de ha nélküle is menne, örülnék. 2 colos vascső elég lenne ilyen terhelésre mondjuk 3mm vastagsággal?

2015. jan. 11. 21:59
 5/8 anonim ***** válasza:
jobban jársz, ha hegesztesz 3 köracélt össze szépen, s azzal mész a talajba, ne pazarold a fát ilyenre + még nem láttam fából húzódzkodót + nekünk is van vasból + játszótereken is van, ha edzeni szeretnél, s ki is akarsz mozdulni. :) Utóbbi lehet, h hülyeség, de ismerek olyat, akik odamennek edzeni. :)
2015. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hanyas köracél?
2015. jan. 12. 16:08
 7/8 anonim ***** válasza:
32-35 környéke, nem tudtam megmérni sajna
2015. jan. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi, mindenki kapott zöldet
2015. jan. 12. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!