Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt vegyek?

Milyen láncfűrészt vegyek?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:31
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
Igen, de neked elég a középkategória.
2015. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Husqi 450-et ajánlani tudom.
2015. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim válasza:
Texasit, ecsém!
2015. jan. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim válasza:
Én kinéztem egy Defort-ot. Jó nagy, erős és csak 30.000Ft. Aztán szép lassan rájöttem, hogy ez dehogy német, hanem kínai szörnyeteg. De ment mint az álom, 2 éven át, pedig vagy 100 fát kivágtam, és télen minden nap csináltam. Aztán most elkezdett durrogni. Szétment a lendkerék és a főtengely találkozása. A szerelő barátom azt monda, szerencsém van, nem szokták eddig bírni. Most öszeragasztotta, azt mondta, megy ameddig megy, majd kuka. Csak azt sajnálom, hogy ma már tudom, ugyan azt megvehetem kb 14.000-ért...de hát annyit meg is érne. Ha lenne pénzem, én is 150Ft körülit vennék, de vajon az tényleg akkor 30 évet bírni majd, mert 10szer annyiba kerül?
2015. jan. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 deaththekid66 válasza:
Onlyan láncfűrészt vegyél ami minimum, hogy elrát téged
2015. jan. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

12 ezerért vettem kínai láncfűrészt. 30 erdei méter fát felvágtam vele, akkor a műanyag talp berepedt. Vettem hasonló áron egy másikat, üzembe helyeztem, használtam derekasan. Fél óra múlva megszorult. Okulva a dolgon vettem egy másikat, bejáratáshoz dupla mennyiségű olajat raktam a keverékbe. Lekugliztam gond nélkül ismét 10 erdei méter fát. Az első fűrésznél használtam (leszűrt) gépkocsi fáradt olajat, de ma már csak láncolajat alkalmazok. A neten 5-6000 Ft-ért lehet kapni 10 literes kiszerelésben, néha ingyenes házi szállítással. Igaz, fekete az olaj, mint a néger gyerek feneke, de ragad mint a mér, nem köpi le a lánc a csillagkeréknél, és kiadós.

Bármilyen fűrészt is vesz valaki, meg kell adni a szükséges feltételeket, fontos a karbantartásuk. Ami az árakat illeti: nekem most van egy teljesen üzemképes, egy rossz és egy megreparált vázú gépem, ezekre összesen 36 ezret adtam ki, öt év alatt. A nem megfelelően bejáratott (rossz) gép lánca, vezetőlapja, váza stb. újszerű állapotú, alkatrésznek felhasználható bármikor.

Tapasztalatlan ember egy márkás gépet is el tud rontani, ha nincsen megfelelően karbantartva.


A láncfűrész is olyan mint az autó: a Mercedes összességében jobb mint egy Trabi, de utóbbival is el lehet érni a célig. Ház körüli, hétköznapi célra bőven megfelelő. Persze, ha valaki rá tudja szánni tíz Trabi árát egy "komoly" autóra, az árban ott extrákat is kap. A fűrésznél az extrák a tartósság, az igényesebb kivitelezés, de egy fűrész az csak egy darab, beüthet valami váratlan krach, aztán akkor vége a favágásnak. Olcsóbb gépből egy tartalék ára is belefér, s egy otthoni felhasználót egy-egy készülék évekig kiszolgál...

(Nem csak a Merci vagy a BMW az autó!)

2015. jan. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim válasza:
Fuxtec 6150?
2015. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!