Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen láncfűrészt vegyek?

Milyen láncfűrészt vegyek?

Figyelt kérdés

Évi kb 10-12 erdei m3 fát szoktam összevágni. A fák általában 30-40 cm átmérőjűek ehhez kellene nekem egy jó fűrész. (eddig egyébként egy 30ezres alko elektromos fűrésszel vágtam de 3 év után feladta) Amiket néztem az Husqvarna 135, 236 ; Oleo-Mac GS410 C tehát az árkategóriám az kb 75ezerig. Van még más márka, típus amit ajánlani tudnátok? Ole-Mac-ról vélemények?

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 7. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem Makita van 35 ös lappal. Előtte 023 stilem volt.

5 éve 50 ért vettem újan .Akácot borogatok ki és aprítom tüzelőnek .A fogyasztásával is megvagyok elégedve .

Viszi ez a fát ,csak a lánc legyen jól megélezve .

A szomszédom is ezt a márkát használja ,kissé nagyobb kategóriában napi erdei munkára .

2014. aug. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nézegettem a Makitákat, de árba csak a legkisebb férne nekem bele amit semmiből nem szeretek megvenni, valamint azt hallottam, hogy elég rossz a szervizhálózata és nagyon drágák hozzá az alkatrészek.
2014. aug. 7. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem Makitám volt 60-ezres 4 év után szét eset . Ugyan ennyi fát vágok évente. De nem a márkával van a baj ugyan ekkora Husquvarna vagy Sthil se bírná sokkal tovább. Az a baj hogy spórolna az ember de nem biztos hogy hosszú távon megéri. Ezeket a kisebb géeket nem ennyi fa vágására tervezték. Legközelebb már egy Husqvarna szervízzel beszéltem mit ajánlana erre a mennyiségre. Azt mondta a kisebb géeket felejtsem el nem erre valók. Husqvarna 450e alá nem szabad menni azt mondta. 134 volt akciósan szívtam a fogam én is de összekapartam rá a pénzt. Ezzel a 10 erdei köböt 1 na alatt vágom össze míg a Makitával 5 na volt.
2014. aug. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, azért választok inkább egy nagyobb erősebb nagyobb oleo-mac-ot mint ugyan ennyiért a legkisebb husqvarnat. [link]

szerintem ez nagyjából az a méret amire szükségem van.

2014. aug. 8. 16:40
 5/6 anonim válasza:
Jól mondta az előző. A Husqinál a 450 e-nél kezdődnek a használható fűrészek. A Sthilnél a Ms271-nél. Ezek ma 150 -180ezer körül vannak.
2014. aug. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

340es husq.nával is sokat lehet már dolgozni.

Én most oleon agyalok. Valakinek tapasztalata?

2014. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!