Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Feljelenthet a szomszéd, ha...

Feljelenthet a szomszéd, ha délután 13 órakkor a párom láncfűrésszel vág fát, és ettől a kislánya nem tud aludni. Vagy teszem föl fölébred?

Figyelt kérdés
Már az is zavarja,hogy a nyáron a gyerekek hangisak voltak az udvaron.(foci,medence)Azt mondta följelent bennünket.
2015. jan. 21. 23:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
43%
Majd kikacagják. Ha este 10 után csinálná akkor kimennének a rendőrök, de abból sem lenne semmi
2015. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Nem jelenthet fel, de a bugrisok zajonganak akkor, ha tudjak h. a szomszedban kisgyerek alszik. 14:30- kor is ugyanugy elvagja a fat a lancos, csak ne ...szol ki senkivel.
2015. jan. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%
Már nincs az hogy este 10 után számít csendháborításnak.Egész nap annak számít.Ha kihívja a rendőrséget azok először ha jófejek csak figyelmeztetnek hogy hagyjátok abba.Ha ezután is zajongtok akkor helyszíni bírságot szabhatnak ki.
2015. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Amugy nagyon átérzem a szomszéd fájdalmát.A szomszédunkba vettek egy medencét és a meglévő két kisfiú mellé áthoztak még a környékről két gyereket és déltől estig megállás nélkül üvöltöttek.A 40 fokba nem tudtam ablakot nyitni mert csak a kiabálást hallottam.Nem tudtam kimenni az udvarra mert ette az idegeimet a folyamatos visítás.Majdnem bele őrültem.Előtte nem volt különösebb bajom a gyerekekkel de mostanra ha az áruházban meghallok kiabálni egy gyereket menekülök át másik végébe hogy ne halljam.Jó tudom nektek jó hogy játszik a gyerek de más életét azért nem kéne tönkretenni.Meg lehetne beszélni a gyerekkel hogy ne ordítson mert másokat zavar.
2015. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Hát ilyen ez az együtt élés, soha semmi nem jó. Nem tudom hogy még ha fel is jelent, érdemben mennyire foglalkoznának egy ilyen "üggyel", tekintve hogy ilyen alapon az országban minden embert fel lehetne jelenteni napi 3x.
2015. jan. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

"14:30- kor is ugyanugy elvagja a fat a lancos, csak ne ...szol ki senkivel"


Az a baj, hogy akinek nem tetszik délután 1-kor, annak se reggel, se délelőtt, se délután, se este nem fog tetszeni.

2015. jan. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Ti is mindennap vágjátok a fát? Mert akkor nem csodálkoznék semmin!


Tőlem pár házra is van egy koma, aki minden nap, na jó néha két naponta, láncfűrésszel vágja a fát. Sose értettem, hogy miért nem lehet pl. szombat délelőtt összevágni mondjuk egy heti adagot.


Ti meg vágjátok más időben a fát, és ha akkor is szól a szomszéd, akkor csak kötözködik.

2015. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
24%

[link]

"A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény szerint, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."

A kulcsszó itt az indokolatlanul.

Tehát ha te egész nap járatod a láncfűrészt, de nem vágsz vele fát, csak úgy heccből, hogy más ne tudjon aludni, akkor csendháborítást követsz el, hiszen indokolatlanul okoztál zajt.

Ha éjszaka 3-kor kezdesz el fát vágni, akkor szintén csendháborítást követsz el, hiszen éjszaka nem indokolt fát vágni.

Ha a gyerekek játszanak - és életkori sajátosságukból adódóan a játék nem csendes sakkjátszmákban merül ki, hanem mint minden életképes gyereknél, futkározásban, fogócskában, fociban, stb, ami értelemszerűen hanngal jár - annak köze nincs a csendháborításhoz, mert nem indokolatlanul történt. Ha mondjuk ugyanezt éjszaka 3-kor csinálják, az bizony már csendháborítás.

A kulcsszó: indokolatlanul. Faluhelyen az élet velejárója, hogy akadnak a ház körül munkák. A tűzifa sem aprítódik fel magától, teljesen indokolt, ha ezen célból párod beindítja a láncfűrészt. Persze, kulturáltan is meg lehetne oldani a helyzetet, ha a szóban forgó szomszéd szépen megkér, egyeztetve veled, hogy legyél szíves máskor fát vágni, mondjuk 2 órával később, mert akkor a lánya már nem alszik. Értelmes embereknél így megy a nézeteltérés rendezése. De gyanítom, ez a "kedves" szomszéd - gyanítom, valami panelból ideszakadt újonc falusi - abból a fajtából van, akinek tök mindegy, mit csinálsz, úgyis keres valamit, amibe beleköthet.

Feljelent? Tegye. Körberöhögik, ha feljelentést tesz azért, mert faluhelyen délután a falusi ember elvégzi a ház körüli teendőket.

Az ilyen inkább költözne panelba, mert láthatóan nem tudja elviselni a falusi életet.

2015. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
36%
#7: Tudod, az ember egyéni döntése, hogy egy nap mennyi fát vág. Ha ő minden nap egy napra valót vág, abba sincs beleszólásod. Bár ha ennyire zavar, menj át hozzá, és ajánld fel, hogy te nagyon szívesen egyben felvágod az egészet.
2015. jan. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

"ez a "kedves" szomszéd - gyanítom, valami panelból ideszakadt újonc falusi - abból a fajtából van, akinek tök mindegy, mit csinálsz, úgyis keres valamit, amibe beleköthet"


Hát én is falusi voltam, de amit az emberek nálunk leművelnek az sem piskóta. Egyik reggeltől estig fát vág, másik szemetet éget, harmadiknak a disznók visítanak, negyedik füvet nyír, szomszéd kiabál, gyerekek ordítanak a ház előtt....na és persze mindegyik a másik vérét szívja, nem kell ehhez panelból jönni.

2015. jan. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!