Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Feljelenthet a szomszéd, ha...

Feljelenthet a szomszéd, ha délután 13 órakkor a párom láncfűrésszel vág fát, és ettől a kislánya nem tud aludni. Vagy teszem föl fölébred?

Figyelt kérdés
Már az is zavarja,hogy a nyáron a gyerekek hangisak voltak az udvaron.(foci,medence)Azt mondta följelent bennünket.
2015. jan. 21. 23:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%

Lehetne folytatni:

Engem is zavar,hogy a 3.-ik szomszéd ,hétvégén,lehetetlen időpontban vágja a füvet olyan ,önjáró fűnyíróval ,amnek olyan átható,beteg hangja van,hogy az a frekvencia idegesítő.A kellemetlen az a dologban,hogy autószerelő a drága és kb. félórás munka lenne neki,hogy teljesen csendes legyen.

Én mindkettő,közvetlen szomszéddal megvagyok,de mindkettőnél probléma az átlógó faág .Na ezzel mit kezdetek ? Mindig nekem kell ezt elvégezni,bejelenteni,mert ugye nem illik az ő fájukat enélkül leágni !

2015. jan. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
93%

Hát, meg kellene kérdezni a szomszédot, hogy mikor ébred föl a gyerek a délutáni alvásból. És ha lehet alkalmazkodni, akkor ez után az időpont után láncfűrészelni, míg a gyerek kicsi.

Amúgy én sem szoktam hétvégén reggel nyolcig füvet nyírni, vagy zajos tevékenységet csinálni, és hasonló módon ebéd utáni szieszta időben 12-15 óra között. Persze biztosan közrejátszik az is, hogy én is szívesen szundítok egyet. De a szomszédaim is hasonló módon gondolkoznak, és szieszta időben csend van.

2015. jan. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%
3mas vagyok ugyan már miért 0 százalékban hasznos a válaszom?Mert leírtam az igazságot?Nézzetek már utána semmilyen este 10 nincs már a törvényben.Ha azt irom hogy zajongjatok éjjel nappal senki nem szólhat akkor hasznosabb lenne?
2015. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

Hali. A 3. kommentelőt lepontozták, pedig pontosan igaza van. Úgy ahogy leírta.

Onnan tudom, hogy teljesen körbejártam a témát!

Rendőrség kijön, meggyőződik, és figyelmeztet.

Második alkalommal, morogva jön ki, és helyszíni bírságol.


Birtokvédelmi eljárást is indíthat a jegyzőnél. Ha tudja bizonyítani, abból is bírság lehet. Márpedig örömmel fog az összes többi szomszéd is tanúskodni.


Ez a törvény és akkor a magán véleményem:


Lakott területen benzines láncfűrészt bőgetni egy barbár szokás. Sose fogom megérteni, miért nem lehet hívni egy fűrészest, és egy délelőtt alatt összevágni 2-300 mázsa fát? Vagy kérni/venni egy körfürészt és 2-3 délután alatt összecsapkodni. Miért kell naponta, hétvégente 2-3-5 mázsát csülközni. A fel-felbőgő láncfűrész kilóméterekről is hallani lehet, zavarja az emberek nyugalmát!!! Primitív másra tekintet nélküli szokás, ami ráadásul drága, baleset veszélyes, és rengeteg veszteséggel jár, semmi keresnivalója lakot területen belül.

Próbálj meg olvasni, vagy tanulni, vagy könyvelni úgy, hogy a szomszéd bőgeti a szarját órákon át. Még tévézni is kellemetlen.



A gyerekricsajra nem tudok mit mondani.

2015. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
27%
Utóbbi hozzászóló,ne felejtsd el az emberi lustaságot.Nagyon sokan vannak,akiknek eddig terjed az agyi kapacitása.Lefűrészelek egy pár napra valót oszt maj lesz valami .A másik dolog a szegénység.Sokaknak nincs annyi pénze,hogy egyszerre megvegyen nagyobb mennyiséget,kellemetlen ,de tudomásul kell venni.A múltkor láttam az erdőben ,lovaskocsi állt a fák között és kézzel,fejszével vágták a fát,gondolhatod milyen hatékonysággal.Vszínű illegálisan .És ez nem is az ország szegényebbik végében volt.
2015. jan. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%

Mint láthatod a kérdező se az a szegény réteg.

Akinek van pénze benzines láncfűrészre, láncra, élezőre, kenőolajra, benzinre... A kérdező esetében még medencére is... A legdrágább, legigénytelenebb módja a favágásnak a láncfűrész.


Tipikus cigánymunka. Leborítatja az udvarra, és ami kiáll azt csapkodja a fűrésszel. Nem kell emelni, nem kell hajlongani. A nap végén pedig még büszke is magára, hogy milyen jó munkát végzett...

2015. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%

Lepontozott hármas vagyok megint :)

Utolsó jól írta tényleg nem szokás láncfűrésszel összevágni a fát,mert az nem éppen arra való.Barátoméknál és a bátyjánál is fával fűtenek és soha nem azzal vágják össze.Szalagfűrésszel szokták csinálni vagy ha csak kevés kell akkor kézzel, baltával.Pedig van láncfűrész is.

2015. jan. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
A láncfűrész is tökéletes kuglizni, nagyon gyorsan lehet haladni vele, csak nem két ember meg egy fűrészbak kell hozzá, meg nem is a káoszon piszkálódás. Jobbféle állvány kell, amin elfér több méteres rönk rögzítve, és egy menetben lehet harmadolni vagy negyedelni őket. Nyilván ehhez kell a 3LE és az éles, jó anyagú lánc.
2015. aug. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja és ha minden marha vesz egy láncfűrészt, akkor az év 365 napján minden felől láncűrész bőgés hallható...
2015. aug. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Én amúgy ha láncfűrészt hallok túl sokáig megyek és megnézem honnan jön.

Aztán, ha több nap is hallom szépen feljelentem.


Mi lenne ha mindenki egy kétütemű szart bőgetne órákon át, amikor meleget akar.

Ennyit ér a csend? Így hogy lehet együtt élni sok embernek?

2015. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!