Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Feljelenthet a szomszéd, ha...

Feljelenthet a szomszéd, ha délután 13 órakkor a párom láncfűrésszel vág fát, és ettől a kislánya nem tud aludni. Vagy teszem föl fölébred?

Figyelt kérdés
Már az is zavarja,hogy a nyáron a gyerekek hangisak voltak az udvaron.(foci,medence)Azt mondta följelent bennünket.
2015. jan. 21. 23:01
1 2 3
 21/22 Robogoo válasza:

Talán ezért még nem jelenthet fel, ha nem napi rendszerességgel vágjátok a fát.

Viszont hasonló problémám van, csak a másik oldalról.

Június első felében költöztem haza pár év légióskodás után egy nógrádi kisváros szélére, szinte az erdőben, százméterekre lakó szomszédokkal vegyítve, amúgy a nyugalom szigete. Az azóta eltelt száz napban egy kezemen megtudnám számolni, hányszor nem ment az egyik szomszéd motorfűrésze, többnyire 5-7 órát egy nap, néha két fűrész is megy. Igaz, hogy 300 méterre vagyok, sokkal mások sincsenek közelebb, de egy völgyben, tőle feljebb lakni...zeng az egész. Ma vasárnap van, 9:12-kor ébredtem rá, de volt hogy reggel 7-kor, 100 nap legalább felén arra ébredtem, hogy fűrészelnek, ugyanott. Ráadásul a közöttünk lévő üres telkeket használja megszámlálhatatlan köbméter fával tele, és amikor épp nem a fűrész megy, akkor a fákat dobálják le-fel.

Valakinek ötlet, ezzel mit kezdjek?!

2016. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ez a röhej, hogy míg a sokat látott szomszédaitok felvagdossák húszezer forintos strauss benzinessel egyesével a pár köbméternyi faadagjukat (rendszerint kétemberes, fűrészbakos ökör megoldással), addig ugyanolyan eszű és erejű emberek az erdészetnél helyben kuglira dobálnak ahány ember, annyi kisebb utcányi családnak elegendő fát. Képesek napokig rángatni a gázt barátaink, pedig amire nekik kell, arra lehet kapni kicsivel többért (huszonezer) jónevű elektromosból elégséges teljesítményűt, keskenyebb lánccal, ami szintén márkás, és lehet szépen rakott fát is darabolni vele tömegesen, meg lehet kalodát rittyenteni annak a fának, amiben igazán bolondbiztos (balesetveszélyt nemigen hordozó) módon egy igen laza műszak alatt készre vágható az egész évi adag. Csak ahhoz ész kéne. Évente egyszer nem volna gond szerintem, még ha egészen változó időpontokban csinálják, az se. Legalábbis a fűnyírási mizériához képest bőven elenyésző lenne. Főleg ha célszerűen tavasszal tennék konyhakészen szellős helyre a következő utáni télre való tüzelőt, hogy ne fizessenek már rá 40% fűtőértékkel a fa nedvességtartalmának elfőzésére.


Esküszöm, ha tudnának kicsit számolni, vagy legalább saccolni, nekik is egyértelmű lenne, hogy számukra így olcsóbb tán még villannyal is fűteni, ha egyébként nem ugyanilyen hatalmas ésszel választanak bele ott is a legkevésbé hatékony módszerbe.

2016. okt. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!