Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti raktárhoz kezdek és...

Kerti raktárhoz kezdek és szerintetek osb lapból jó? A teteje is jó osb-bol? 18nm tető kell.9x2m. Csak sajnos a tető és a oldalának osb-ból kell lennie mert egy nm-re 1000ft-om van. Nem fog elkorhadni a teteje?

Figyelt kérdés
Vagy még miből tudom jobban megcsinàlni? Ami nem drágább ennél? A faros, rétegelt lemez?

2015. febr. 23. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Bontott hullámpalából csináld. Az OSB, ha nincs több rétegben festve, egykettőre szarrá megy.
2015. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valamit tenned kell az OSB-re mert elfog rohadni. Én maradék kátránypapírt tettem rá amikor a tyúkólat csináltam, meg bádoglemezt amit lomtalanításkor és a munkahelyemen szedtem össze a selejtek közül és bizony 1-2 helyen beázik meg már kezd rohadni is. Én még a téli idő előtt lefestettem időjárás gátló festékkel amit elsősorban autó alvázakra szoktak fújni de jó fára is egy haverom ezzel foglalkozik és sok olyan maradt meg neki ami már nem volt igazán alkalmas autóra de így az én célomra még jó volt, plusz tettem rá 3 réteg fóliát aminek az oldalait 10 centinként szögeltem be plusz középen is néhány helyen, és arra pluszba rátettem több alumínium hullám lemezt amit sógoromtól vettem át, és úgy raktam fel hogy az oldalai is védve vannak valamilyen szinten, de azokat is lekentem fára való festékkel hogy védve legyen.
2015. febr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én pont egy kocsibeállót/garázst tervezek. Nem hőszigeteltet. A másod osztályű lindab,és a hullám műanyag is van 1000 ft-ért,ill.alatt...valamegyik hirdetőolalon(jófogás v.olx)
2015. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De igen, a teteje elkorhad, de valamennyi időt kibír kezelés nélkül is. Vagy csináld más anyagból (bontott hullám pala, már 600 ft/db tól kapható, vagy ha feltetted rá az osb-t, vegyél rá lapostető szigeteléshez használandó bitumenes lemezt, tekercsben kapható, 10 m x 1 m, és tedd fel rá. Ezt ütemezheted úgy is, hogy a következő havi fizuból, mert mint említettem, annyi időt még kibír a felrakott osb.
2015. febr. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel csak az a gond, utolsó, hogy a következő fizetésig az OSB összevissza fog púposodni, vetemedni. Ráadásul emberi mivoltunk kezdete óta az ideiglenes megoldások a leg időtállóbbak. :))

(Értsd: Úgy maradnak.)

2015. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy hónap alatt nem fog az osb elvetemedni, és megpúposodni. Építkezésen takarófalként használtuk, szabad ég alatt, le sem voltak festve, zsaluztunk vele, "brigádautó" platóján ebből van a zárható szerszámláda, szintén kapja az időjárást, nem is gondolnád, mennyit kibír. Hosszabb távra persze mindenképpen ajánlott lefedni valamivel.
2015. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]


Én ezt/innen veszem.

2015. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!