Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen olcsó, kézügyességgel...

Milyen olcsó, kézügyességgel elkészíthető lakásújítási dolgokat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy családi házat, és szépíteni, csinosítani szeretném, de most így elég szűkösek a lehetőségek.

Minden ötlet érdekel amit olcsón, lehetőleg saját kezüleg meg tudok csinálni.

Gondolok itt:

- dekupázs

- festés

- papír stb.

minden helyiségre érdekel: nappali fürdő, háló, konyha, kert kívül a ház stb.

előre is köszönöm


2010. febr. 23. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyok,mint Te.Csak nekem még kézügyességem sincs.

Csak 1-2 ötlet,amit én már megcsináltam:

-a nappaliba és a hálóba is rizslámpát vettünk,ennek a papírbúrája bárhogyan dekorálható,csak ne legyen nagyon sötét.

-a szekrényeink legalább 50 évesek,lefestettük fehérre és színes öntapadós tapétából a szoba színeivel harmonizáló csíkokat ragasztottunk rá,és ugyanilyen csíkok lesznek a fehér virágcserepeken is.

- Az ablakba mindig teszek évszaknak megfelelő díszt+a bejárati ajtóra is.

Nos,hát egyenlőre én idáig jutottam nagyjából.Én is várom a többiek ötleteit veled együtt.

Jó lakberendezést!

2010. febr. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ha tudsz varrni akkor rengeteg dolog eszembe jut:

díszpárna, terítő, ágytakaró pl. patchwork-kel.

konyharuhák, székpárna vagy székre huzat, ami a háttámlát is eltakarja (az olyan elegáns, ünnepi)

asztali futó

szobavirágokat vegyesen egy tálba ültetni, fonott kosárba tenni.

konyhába üvegekbe különböző magokat tenni rétegesen dísznek.

lehet hímezni is sokmindent.

ha ügyes és bátor vagy fess képet :)

most fogok kötni egy tartót a távirányítóknak: fotel karfájáról fog lelógni és zsebek vannak rajta. állandóan a távirányítókat keressük :)

előszobába kulcstartó, ezt lehet dekopázsolni, isten hozott kép, hímzés, textil, házi áldás.

vendégpapucsokat varrhatsz.

2010. febr. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én öntapadós mintás tapétát vagdostam kisebb darabokra és abból ragasztottam csíkokat, különböző alakzatokat. Ezen kívül szeretm a tükörcsempét, azt is bármilyen formában bárhová felrakhatod és még a teret is tágítja.
2010. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Matricafestékkel lehet az ablakokat díszíteni, szekrényüvegét!

Igaz, ha készletbe veszed, akkor 2-3000 ft (6 szín van benne), de lehet venni darabra is kb. 400-600 ft/üveg az ára színenként, a metálok és csillogosok drágábbak!

Én üvegmatricázok, kartonpapírból vágok ki már húsvéti dolgokat, szoktam varrni, de az most egy falvédő lesz, csak még mindig nem gondoltam ki milyen legyen az összeállítása, anyag meg van, csak valamilyen lányos minta kellene rá. Én ezzel vagyok gondba!

Ja só-liszt, levegőre, vagy kisüthető gyurmából is lehet kisebb nagyobb dolgokat csinálni. Ezeket, ha akrill festékkel fested még le is tudod vízzel tisztítani, ha beporosodik:).


Üdv egy Anyuka.

2010. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, nagyon jó ötletek.

én egyenlőre még csak az ajtóra és az ablakra szoktam tenni koszorút, díszeket, évszaknak, ünnepnek megfelelően.

2010. febr. 24. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!