Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miböl lehet vörös színt...

Miböl lehet vörös színt keverni, meg milyen arányban szobafestéshez?

Figyelt kérdés

Eddig olyat hallottam, hogy fekete-piros.. az eredmény kb hányás szín lett. aztán festő mondta, hogy kék-piros, amiből barna lett. diszperzittel festünk, kb 6 liter a fehér festék, de már egy csomó el van cseszve, mert senki se tudja megmondani, hogy mi kell a vöröshöz.. valaki lenne olyan tündér, hogy leírná? második napja próbálgatom a színeket, a festékboltba jó kis bevételt csináltam már feleslegesen. :/

köszi előre is.


2015. júl. 11. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj, de szerinted mi kellene tudjuk, hogy milyen színre gondolsz? A festékboltban is csak úgy tudják kikeverni, ha látják, milyen színt szeretnél. A vörös az nagyon tág fogalom.
2015. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

mert milyen a vörös? biztos vörös, nem lehet barna vagy hányás színű. mutattam milyen kell, akkor sem tudta a boltba, a festő meg tudta, milyenre gondolok, mert nekik is olyan van, de mégsem lehet kikeverni.

sötétvörös kellene, mint amilyet készen lehet kapni, de nem akartam majdnem 10 ezret elkölteni erre, mert abból 1 úgysem lenne elég, hogy fedjen.

2015. júl. 11. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Előbb tanulmányozd a színelméletet. Vannak alapszínek, amelyeket nem lehet más színekből kikeverni, közéjük tartozik a piros is. Az alapszínekből lehet a többi színt kikeverni. A vörös (piros) szín eléréséhez tehát a fehérhez vörös festéket, színezőpasztát kell adni megfelelő arányban, a kellő árnyalat eléréséhez és semmiféle más színt nem szabad belekeverni, mert abból csak szürke, barna és hasonló árnyalatok lehetnek. Az persze más kérdés, hogy a gyártók ilyen termékei milyen alapanyagokból készülnek és így milyen jellegű, árnyalatú lesz a piros színezőpaszta.

2015. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nincs baj véletlen a szemeddel? már ne is haragudj, de hogy lehet összetéveszteni a VÖRÖSET A PIROSSAL?!! az egyik ez, a másik az, több ÁRNYALAT van a 2 szín között. nekem vörös szín kell, ami NEM piros, de az is kell hozzá, meg a kék (festő szerint) csak annyit kérdeztem, hogy az arányok milyenek legyenek, meg ha van más keverésmód, akkor azt mondja meg valaki, nem azt, hogy mik a szinek!
2015. júl. 11. 16:13
 5/5 anonim ***** válasza:
Sötét vörös színt nem fogsz kapni fehér festék és színezőpaszta kombinációjából. Pont ezért, mert túl sok vörös színező kéne. Akár tetszik, akár nem, ha ez az igényed, menj el egy festékboltba, és kevertesd ki a neked tetsző színt, vagy keresgélj az előre színezett festékek között. Gondolj bele, mennyi bosszúságtól, és feleslegesen kidobott pénztől kímélted volna meg magad. Egy csomó festék, meg színező a semmiért.
2015. júl. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!