Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi csengőt szeretném levágni...

Régi csengőt szeretném levágni. Ha a villanyórában áramtalanítok, akkor gondolom utána már nincs a vezetékekben áram? Sima elemeset szeretnék feltenni, és a régi vezetékét leszigetelni és visszahúzni!

Figyelt kérdés
2015. aug. 17. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:

elvileg ha lenyomod a megszakítót, akkor már levághatod.

nem lebeszélni akarlak erről a rádiós csengőről, de ilyen 4-6 ezer forintosat nehogy vegyél!

én vettem kettőt is, az egyik 5, a másik 6 ezer ft volt, és bírta kb egy hónapig.

vagy beázott a kinti része, vagy a hidegtől lemerült az elem benne, vagy csak úgy gondolt egyet és nem volt aznap hajlandó jelezni, másnap meg csak úgy magától megjavult.

meg az van ráírva hogy 20 méterig jó...

csak azt már nem írják rá, hogy még egy fűszál sem lehet abban a 20 méterben, mert amúgy ha valami leárnyékolja, mondjuk egy fa, vagy bokor, akkor a bejárati ajtón már nem fog átmenni a jel.

és nem hiszem hogy az emberek az udvaron akarják hagyni a csengős részét.

én meguntam ezeket a gagyi szarokat, fogtam magam és vettem egy új modern vezetékes csengőt belülre 2500ftért, mert amúgy én is megszüntettem ezt a "régi" de ezerszer jobb csengőt.

még az volt a szerencsém, hogy nekem a földben volt a kábel, így nem kellett újra kábeleznem mindent, nem vágtam le a kábelt, mert sok helyen a levegőben megy a házig a vezeték.

amúgy néztem, voltak 10+ ezer forintos vezeték nélküli csengők, de miután kidobtam 11 rongyot az ablakon, tököm sem kísérletezik vele hogy melyik a jó.

2015. aug. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szia. hát köszi a választ. igazából panelben lakunk, és állandóan csengetgetnek, és borzalmasan idegesítő a csengő. álmomból felkelek rá, olyan mint az iskola csengője.... rohadtul idegesítő.... néha gy vagyok hogy most azonnal szétverem egy kalapáccsal :D
2015. aug. 17. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ehhez miért kell levágni? Miért nem elég lekötni, vacs kicserélni egy csendesebbre? Értelem level 0.
2015. aug. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mert nem kell. hasznosság level -100. ;)
2015. aug. 17. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ott csak 9 v lehet a trafó után .A 220 a trafóba van bekötve .
2015. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél amelyiket konnektorba lehet dugni (vevőegység) mert nem fogod győzni elemmel.
2015. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


inkább vegyél egy ilyet, amúgy vannak olyan vezetékes csengők is, amit ki lehet kapcsolni, vagy lejjebb venni a hangját, ugyan úgy mint a vezeték nélküliekben.

tényleg nem lebeszélni akarlak róla, de ezek az "olcsó" rádiós csengők nagyon szarok, és ezt nem csak én tapasztaltam, hogy én így jártam azóta pár ismerősömet kérdeztem akiknek ilyen volt, hogy nekik nem e szarakodott, aztán mondták hogy dehogynem.

2015. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Teljesen megértelek, nálunk is ilyen csengő volt és borzalmas.

Kb 5 éve cseréltem le én is egy Lidl-ben kapható, kb 2000Ft-os típusra.

Ezerszer jobb. Lehet állítani a hangerőt, a csengőhangot és azt is hogy ne csörögjön, csak egy led villogjon rajta ha valaki megnyomja.

Elemet 5 év alatt a beltéri egységben egyszer kellett cserélni. A nyomógombban még a gyári elem van. Pedig családi házban lakunk, a gomb kint van esőben, hóban -20 és +40 fokban is.

2015. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Épp most nézem: holnaptól akcióznak vele megint 2000-ért. :)
2015. aug. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Elvileg ott csak 9 v lehet a trafó után .A 220 a trafóba van bekötve"


Ja kivéve azt a gyakori esetet, amikor az "öregek" kiküldték a csengőnyomóba a 220V-ot, azaz nem a törpefeszt járatták meg, mert hosszú volt a szakasz stb.


Kérdező, én csak egy kapcsolót raktam volna fel a helyedben, amivel este letudod kapcsolni a csengőt. Vez. nélkülivel idő elteltével tuti, hogy csak szívni fogsz, de lehet vele próbálkozni.

2015. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!