Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerti filagóriát házilag...

Kerti filagóriát házilag akarok készíteni, hogy álljak hozzá, milyen fából érdemes csinálni, mikor vágjam ki, hogy szárítsam, kérgezzem le? Részletes leírást tudnátok adni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 30. 21:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Akkor akár kőrisből, meg cseresznyéből is tudnék csinálni filagóriát? ha kiszárítottam rendesen!
2015. szept. 3. 19:20
 12/18 anonim ***** válasza:

De ne sárral kend be, olyan a célszerű ami teljesen lezárja.

Akár a döglött festék is jó.

2015. szept. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Akkor erre alkalmas lenne apám 30 éves olajfestéke, amit már félek felhasználni is?
2015. szept. 3. 19:25
 14/18 anonim ***** válasza:

Tudni tudnál, de elég rusztikus lesz.(girbe-gurba)

Az még oké, hogy az oszlopokat megcsinálod ilyen fából, mert lekezelve bitang jól néz ki. A padokat, asztalt is megcsinálhatod, de nem kevés idő és szerszám kell, hozzá.

A keményfát nem egyszerű szegelni, csavarozni is csak előfúrás után.

A gond szerintem a tetőnél van. Mit szeretnél a tetejére tenni?

2015. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen jó lehet rá.

Arra figyelj, hogy ha szabod az anyagot hagyj rá, mert a vége azért berepedhet.

2015. szept. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
A tetejét még nem tudom, esetleg osb lap és rá valamilyen dísz szurkos papír, vagy fenyődeszkából cseréplécek cseréppel fedve, de van nekem otthon hullámpala amiért pénzt nem kell adnom.
2015. szept. 3. 19:35
 17/18 anonim ***** válasza:

Egy tanács, ha nekiindulsz és rusztikusra készíted ne tegyél rá olyat ami "modern" osb, hullámpala, meg zsindely.

Ami illene hozzá az a nád, ott a rusztikus fa i smehetne "tovább". Ha az nincs akkor meg inkább a cserép.

2015. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
oké, akkor lehet hogy cserép lesz hogy az tovább bírja.
2015. szept. 3. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!