Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Femet ecsettel le lehet...

Femet ecsettel le lehet szepen festeni? Erdemes lekaparni rola az elozo festeket? Ha igen mivel lehet? A bojlert szeretnem atfesteni

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A bojleren fényes festés van amiről az új festés így lefog igen hamar esni róla. Na most teljesen lekaparni nem kell, csak azt a részt célszerű átkaparni ahol esetleg már sérült a festés és találhatóak rozsdafoltok, de azt is óvatos csiszolással javaslom. Ott amint elértél a fém részhez célszerű azt lealapozni hogy ne látszódjon a különbség. A többi festést pedig elég átpolírozni őgy hogy mattos felületű legyen és érdes, tehát ne fényes sima felületű, mert ha picit megcsiszolod, pontosabban sűrű kis karcolásokat teszel rá akkor az új festék jobban rátapad és akkor nem fog lejönni róla az új festék. persze célszerű festés előtt azonnal áttörölni nitrós ronggyal hogy zsírtalanítsd a felületet így még tartósabb lesz. Egy régi bojlert festettem át pont ugyanígy viszont én egy ismerős tanácsára hengert használtam ami azért jobb mert olyan hatást kelt mintha lefújták volna és egyenletesebb rajta illetve nem látszódnak az ecset vonások. A bojlert én levélzöldre festettem mert az pontosan megy a fürdőszoba falához és a csempéhez is. Egyedül az alsó dobozt amibe a visszajelző lámpa van és a hőfokszabályzó azt hagytam meg fehéren de abból is újat vettem, mert a régi már sárgás volt és elég randa.
2015. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi!
2015. szept. 24. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!