Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Stihl vagy husqvarna fürészt...

Stihl vagy husqvarna fürészt érdemes venni50-60. 000. ért Esetleg oleo? Vagy semmit, hisz itt is csak hobbynak írja saját maga az olcsókat:

Figyelt kérdés

[link]


Fát szedegetni kéne erdőn.


2015. szept. 25. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
50-60 ezressel ne akarj erdőt írtani. A márkásak is simán szét esnek ha nem arra használod amire való. 10-15 erdei köböt vágok évente saját magamnak fűteni. De a Husqvarna szervizese a 450e tipust ajánlotta mert kissebbet nem szabad venni azt mondta. Két éve 134 ezer volt.
2015. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elárulom a leggazdaságtalanapp láncfűrésszel kugliba vágni.

Erdő írtás mit takar?

Én a faszedést arra érte, h pl tölesből a bozza, kökény, akác bokrokat kivágni, leágazni. Akkorára vágni, platóra felférjen. Nehéz fűrészt cipelni se jó.

Favágó banda se használ nagyobbat nálunk 340es husqvarnánál, pedig ők tényleg vágnak vastagot is.

A fürészt nem árt ha napi szinten is elbírja az ember.

2015. szept. 25. 18:06
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos én maradok a gazdaságtalan favágásnál. Veled ellentétben én nem tudok fűrészgépre emelni két m€teres negyven centi átmérőjü fákat. Ha meg ilyen jól tudod milyen fűrész kell miért kérsz tanácsot? Azt írtad fát szedsz. Nem bokrot írtasz. Akkor végül is mit akarsz csinálni?
2015. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én látok különbséget a fa szedés és az erdőirtás között.


Szerintem az egyik öles fákat döntöget napi szinten, a fa szedés felénk azt jelenti, hogy erdő irtáskor az ág fákat el lehet hozni a terület kipucolásáért, vagy ezen kívül valami kis összegért cserében, vagy fasort kitisztítani, hasonlók.


Ezekre az utóbbi célokra szerintem teljesen jogos, hogy valaki könnyű fűrészt választ a márkásak közül, van egy ismerősöm aki évek óta így biztosítja a tüzelőjét, a legkisebb husit használja, szereti, elégedett és erre a célra megfelelő.

2015. szept. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Komoly egy favágó brigád lehet az ,akik műanyagházas 2 lóerős géppel tolják napi 10 órában.. ezt azért ugye csak viccnek szántad?50-60 ezerért botszedésre tökéletes akár az Ms180 is vagy a Hq135 ez mind attól függ mennyi időd van rá ,aki haladni akar nyilván izmosabb gépet visz és nem az a mérvadó mennyibe kerül.
2019. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!