Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ívhegesztésnél, mekkora...

Ívhegesztésnél, mekkora áramerősség kell a különböző vastagságú pálcákhoz?

Figyelt kérdés
Pl ha 4 mm vastag lapos vasat szeretnék hegeszteni, ahhoz mekkora átmérőjű pálca kell, milyen áramerősséggel?
2015. dec. 21. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes,én közel 30 éve hegesztek,lakatos vagyok,de fogalmam sincs az áramerősségről.

A 4 mm-es laposvashoz 2-es,2.5-es elektródák a jók,de ezeket szinte minden vasanyaghoz lehet használni,amik előfordulnak a ház körül.

1.5-es lemeztől vékonyabbat már szinte nem lehet,vagy kinlódva gányolni 1-est,mert kiégeti.

Nálam szinte állandó állásban van a trafóm,erősre van állítva,és inkább szakaszosan hegesztek,de rendesen összeolvad,és nem lesz salakos.

Ezt így nehéz leírni,lényeg hogy minél kevésbé ragadjon kezdésnél a pálca,de azért ne legyen veszedelmesen erős.Ha túl erős,akkor fütyül,fúj,és nagy az ív,ha gyenge,akkor ragad és salakos a varrat.Olyan jó "recsegősre" kell állítani.

És az sem mindegy,hogy milyen pálcát használsz.

A hagyományos munkákhoz rutinos kell,a legelterjettebb az ESAB OK 4616 sárga dobozos.

2015. dec. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elektróda dobozára rá van írva az min/max áramerősség. Ezen belül az anyagvastagsághoz, a géphez és a kezedhez kell igazítani. Én a 4 mm-es anyagot 3,2-es elektródával szoktam nyomni 140-150A körüli árammal.
2015. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egy 15 ezer forintos Einhell géppel 80A-on is ugyan olyan szar hegeszteni mintha állítgatnád össze vissza.

ez teljesen gépfüggő, most nem megyek bele a miértekbe.

az én Fronius inverteres gépemmel, 60A-on is simán lehet gyönyörű varratokat készíteni, természetesen ennek is megvan a fortélya, milyen szögben tartod az elektródát, mekkora távolságot tartasz stb.

de egy gagyi géppel 60A-on csak szenvedsz, ragad nem húz ívet stb stb.

rengeteg dolog van ami befolyásolja a hegesztést és annak minőségét, nem véletlenül tanítják éveken át a szakmát.

az csak az én személyes tapasztalatom, hogy legalább 5 kiló elektródát el kell hegeszteni, mire az ember ki tapasztalta a fogásokat, és a gépe teljesítményeit.

2015. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Kiegészíteném az eddig válaszadókat azzal hogy az is számít pl hogy milyen messze vagy a konkrét áramot adó elosztótól(vezeték hosszúság),és pl a házban/-ból jövő a vezetékek keresztmetszete mekkora. Ezen értékek elég sok vesztességeket okozhatnak,és amíg egyik helyen 80A elegendő,egy másik helyen meg ugyanitt a 80A kevés lesz az előbb írt vesztességek miatt,MONDJUK csak pl 65A lesz a VALÓS áramerősséged miközben a gép 80A-on áll.


De egyébként a jó hegesztő is holtig tanul,úgyhogy sok sok gyakorlás kell hozzá,különféle szituban/anyagnál,hogy minél több tapasztalatod legyen benne.

2015. dec. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, zöld kéz mindenkinek.
2015. dec. 21. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!