Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos vezetékek terhelhet...

Elektromos vezetékek terhelhetősége; sodrott, vagy tömör rézvezeték terhelhető jobban?

Figyelt kérdés
Réz vezeték esetében, ugyanolyan keresztmetszet esetén(tehát pl. 1,5 mm2) a sodrott, vagy a tömör villanyvezetéknek a nagyobb a terhelhetősége? Vagy ugyanakkora, és ennek semmi jelentősége nincs?

2016. márc. 16. 17:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az eredeti kérdéstől ugyan eltértünk, de a csővszetékre 1 érdekesség. Én is úgy tudtam, hogy a nagyfrekvencia az, ami az áramot a felszínre kényszeríti, ennek ellenére az elmű, csőgyüjtősineket használ 50 Hz-es 120 kV-os erősáramú rendszereikben. Itt az erősáramon üzemi áramnál több kA-t értem, zárlati áramnál a több Mega A-t is eléri. Erre varrjatok gombot.
2019. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt írtam eggyel előtted, bár nem csőre kihegyezve, de mivel azt írtam, hogy vastagabb madzagnál már húsba vág a hatás, abból következik, hogy a belseje nem kell, abból meg a cső ideája.

"erősáramon üzemi áramnál több kA-t értem, zárlati áramnál a több Mega A-t is eléri"

Ez, bocs, nem igaz. Az átépített berendezések zárlati szilárdsága 30 kA körüli áramot jelent.

2019. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Steelwasp79 válasza:
85%
SKINHATÁS.... Egy kis elektrotechnika....
2020. nov. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
A SKINHATÁS-ról szól az előtted levő 12 hozzászólásból hat, erre te mint értékes információt közlöd? :D
2020. nov. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!