Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol tudom ezt a terméket...

Hol tudom ezt a terméket "Szerelhető sodronyvég"-et vásárolni? . , mert az OBI-ban nem is hallottak még róla! Szakító szilárdsági táblázat kg-ban, sodronykötélhez és hegymászó kötélhez.

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a Szerelhető sodronyvég-et keresem és sehol nem lelem az interneten sem. Ha netán meg lehetne valahonnan rendelni, és ha az mondjuk az E-Bay vagy az Amazon lenne, az lenne ám csak a Tuti!


Továbbá, ha van jobb javaslat, nyitott vagyok rá!


És, ha valaki netán németül is meg tudná nevezni ezt "Szerelhető sodronyvég"-et, mert ez valami speciálisabb, szakmai nyelv! ;-) :-)


(130-180 kg megtartása a feladata)


Érdekelne még táblázat is,ahol mondjuk meglelem, hogy az 5mm-es sodronykötél 160kg - ig teherbír, a 2-3mm -es max.40kg -os terhelést tud maximálisan elviselni, stb..?



#barkácsolás #túlélés #hegymászás #drótkötél #szakítószilárdság #spandrót #szerelhető sodronyvégződés #drahtseilklemmen
2016. ápr. 3. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ezt a legtöbb csavarboltban/barkácsboltban/gazdaboltban meg lehet venni,..mi a legutóbb a DWD 2002 kft boltjában,sodrony rögzítő néven simán megvettük.
2016. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi cucc csavarboltban veszem èn is.
2016. ápr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

vasbolt.

ugyanaz, amit írtak, csak felénk így hívják.


profi szakemberek dolgoznak akkor az obiban is.

nálunk nincs obi, de mikor filc felületű korongot kerestem flexre, 3 boltban mondták, hogy ilyen nem is létezik.

ezek szerint én olyasmivel dolgoztam (merthogy korábban volt ilyenem), ami nem létezik. érdekes...

2016. ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

táblázatban csak 8-astól találtam: [link]

esetleg szakítószilárdság, de ez nem ugyanaz: [link]

és itt nem mindegy a sodrony szerkezete, anyaga,

esetleg ezzel kalkuláljál: [link]

2016. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért annyira természetes, hogy az OBI-ba megy mindenki, amikor szeg, csavar, kütyüvalami, és akármi kell otthonra? Nálam az obi már évekkel ezelőtt elásta magát. A kicsomagolt csavarjaik egy sima vasbolt kínálatához képest háromszoros áron vannak, de egyéb cuccok, pl múltkor is kíváncsiságból megnéztem, hogy a Makita rezgőcsiszoló, amit előtte vettem az egyik szerszámszaküzletben, több, mint hétezer forinttal drágább lett volna, ha az obiban veszem, a szar távolkeleti ajtózárjuk árán pedig egy normális magyar üzletben megkapod a minőségi Elzett zárat. De ez csak néhány kiragadott példa abból, ami általánosan jellemző az obira. Néha vannak akciók, ami lehet, hogy tényleg megéri, de azon kívül én be nem mennék ilyen helyre. Ez, amit te keresel, számtalan helyen kapható, még a falusi "vazsbót"-oknak is ott van a kínálatai között. Én eddig "sodronybilincs" néven ismertem.
2016. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hello Mindenki!

Először is szeretném Mindenkinek megköszönni a hozzászólását és segítségét!

Köszönöm! :-)


OBI, ami egy OBI! :-(

Sajnos itt felénk nem igazán vannak kicsi "szaki" boltok, illetve meglehetősen ritkák.

És állítják, hogy ilyet még nem is láttak erre! :-) :-)

Létezik, hogy ez Németországban nem kapható?

Miként tudnám ezt internetről megrendelni?

Talán a boltnak ("DWD 2002 kft") van valami honlapja?! :-)


A kemény az, hogy az OBI-ról itt is ez a vélemény(pedig Nekik hazai, mint nekünk a CBA volt, ami olyan szinten volt kritikán és színvonalon aluli, hogy bár a CBA a házunk előtt volt, a túlsó oldalán az utcának, de inkább 15 perc kocsikázás egy normális közértbe. Még kenyeret sem vettünk ott, mert 1 utcányira volt egy pékség Újpest központban! :-) ), ha valaki barkácsol rendesen, annak abszolút ugyan ez a véleménye,  csak ha muszáj és ha akció van, netán nincs más a közelben, csak ezen esetben megy az OBI-ba.

Nem is érti senki sem, hogy miért mondják a reklámokban, hogy szakembereknek készült az áruház, mert inkább házi asszonyoknak! Szakemberek kilóra vesznek csavart is, nem darabra (3-5db/csomag?! :-) )


Előre is köszönöm!  ;-)

2016. ápr. 4. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!