Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik típusú láncfűrészt...

Melyik típusú láncfűrészt választanátok? Stihl vagy Husqvarna?

Figyelt kérdés
Minőségi láncfűrészt akarok venni otthoni célra (tűzifa daraboláshoz), azonban nem tudom, melyik márkát válasszam a kettő közül. Vannak, akik azt mondják, hogy a láncfűrészek királya a Husqvarna, mások szerint a Stihl a nyerő. Egyszerűen nem tudok dönteni.

2016. ápr. 16. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő jó mindenki azt isteníti ami neki van. Én mikor fűrészt vettem ugyan ezen gondolkodtam mint te. Végül is Husqvarna mellett döntöttem mert ugyan az a kategória Husqvarnában valamivel olcsóbb. A lényeg hogy akkorát vegyél amekkorát kell mert ha kicsit veszel és sok fát vágsz ugyan úgy tönkre megy mint egy gagyi. Tehát ha száz mázsát vágsz évente a 60 ezres gép nem bírja. Én a Husqvarna egyik szervizesétől kértem tanácsot. Én 10 erdei köböt vágok évente azt mondta ennyi mennyiségre erősebb gép kell. A 350e tipustól kisebbet nem szabad venni azt mondta . Meg is vettem.
2016. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ!
2016. ápr. 16. 20:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért azt is nézzed meg ,melyiket hol gyártják .

Ami rég igaz volt,azt már manapság kevésbé lehet figyelembe venni .Ne csak a márka nevet vedd meg .Vannak hasonló teljesítményű más nagyon jó minőségben ,és harmad áron .

Ha napi munka eszköz lenne,akkor mondanám tényleg a legjobb minőségihez kell ragaszkodni .A drága sosem tériti meg az árát .A lánc legyen éles mindig,ez a legfontosabb .

Autós hasonlatot mondok,a nem nagyon márkás autóval is oda lehet érni,ha pár percel később is .

Minden elromolhat,és el is romlik,ez független a márkától.

Elmúlt az a világ,hogy a nagy márka nevektől hasra kellejen esni .Fogyasztói társadalmat élünk.Már minden úgy készül ,hogy egy bizonyos használati időt birjon ki,aztán lehet menni a másikért .A köznyelvben már úgy mondják,eladásra készül minden,és nem tartód használatra .

2016. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az újabb tanácsot!
2016. ápr. 16. 22:27
 5/10 dirtboy ***** válasza:
45%

kicsit más jellegű választ adok.


ha én csak otthon akarok fényképezni pár dolgot akkor számít hogy cannon vagy nikon fényképezőt veszek?

másik pedig hogy mind kettőnek van több kategóriás gépe,tehát nem célszerű csak márkákat hasonlítani egymáshoz,típusokat érdemes össze hasonlítani.


szóval mivel megoszlik a vélemény hogy melyiknek van jobb gépei így azért egyértelmű szerintem hogy otthoni használatra édes mindegy hogy husq vagy stihl lesz,mind kettő jó,a kérdés hogy x model jobb vagy y model jobb az adott feladat elvégzésére.

2016. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. ápr. 17. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyét tudok kapni azoktól, akik egy fűrészes kérdésnél azt írják, "a lánc legyen éles mindig,ez a legfontosabb". Könyörgöm, melyik fűrésznél nem fontos? Az autós kérdéseknél is mindig odaírod, hogy a gumiabroncsban mindig legyen megfelelő levegőnyomás? Evidencia, basszus... Maradva a kérdésnél, saját tapasztalataim alapján, mindkét gyártónak kiváló gépei vannak. Ami fontos: Tűzifa darabolására alkalmas géppel lehet kisebb fát is dönteni, ágazni, és kertet gondozni, viszont ágazó, vagy kertgondozásra gyártott fűrésszel nem lehet tűzifa darabolást végezni, mert, ahogy előttem is írják, aránytalan módon túlterheli a kis gépet, és tönkre fog menni, akármilyen Stihl vagy Husqvarna. Stihl-ből MS231 vagy attól felfele, Husqvarnából pedig 435 vagy attól felfele. Ezek már erősebb igénybevételt is bíró farmer kategóriás gépek, ha így gondolkozva választod ki bármelyiket, amelyik jobban tetszik, nem fog egyik sem csalódást okozni.
2016. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb tanácsot!
2016. ápr. 18. 17:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem amerikai gyártmányú partner352 gépem van 10 éve és otthonra tökéletes mindenes. De mondjuk nagyobb darabolásra inkább egy nem tesco-s straus 52ccm gépet használnék mert az bírja is és ez igénybe vesz bármilyen méregdrága gépet. Főként a kuplungszerkezetet.
2016. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rutinpók ***** válasza:
Stihl a világelső, aztán lehet dicsérgetni mellette minden gagyi névtelen gépeket is.
2017. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!