Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kutyaház, usb-lap?

Kutyaház, usb-lap?

Figyelt kérdés
Van egy kistermetű kiskutyám és mivel nincs a környéken olyan aki csinálna egy kutyaházat úgy döntöttem nekiállNÉK. Úgy gondolom azzal lenne a legkevesebb macera ha ragasztópisztollyal ragasztanám össze. Rendesen tartana az usb-lap szélben , masszív lenne?

2016. júl. 2. 22:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ragasztó pisztollyal tuti nem,de szegekkel v. csavarokkal igen .
2016. júl. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szeg plusz kalapács kombóval jó lenne? A csavarokhpz kell ilyen gép, olyanunk nincs. Mennyibe kerül egy szeg?
2016. júl. 2. 23:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A csavarhoz csavarhúzó kell. Az tuti van :)

Hány éves vagy egyébként? A szüleid nem segítenének benne? Régen imádtam apukámmal barkácsolni, nagyon jó családi program volt. :)

2016. júl. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

És ha felépült az usb kutyaház, lesz benne osb csatlakozó is? :-)

Csak azért szólok, nehogy kiröhögtessed magad a tüzépen, ha "usb" lapot akarsz venni. Osb néven forgalmazzák ugyanis. A másik, hogy szerintem csavarozni kellene, a ragasztópisztoly nem jó megoldás.

2016. júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
"Szeg plusz kalapács kombó" Inkább keress valakit aki látott már életében csavarhuzot!
2016. júl. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Oké lehet hogy azzal kellett volna kezdenem hogy 12/L. Apukámmal csinálnám csak hogy semmi gépünk nincs így próbálom azokat valahpgy helyettesíteni. Az Osb lapot félreírtam. És most teljesen amatőr kérdések:

Faragasztó jó lenne?

A csavarokhoz aza kézi csavarhúzó is jó?

Amúgy eddig az van tervben, hogy alul össze nem is tudom mit csinálok két osb lapot, arra a négy sarokra négy oszlopot, azok mentén osb lapot kívül lambéria vagy hajópadló, azt lefestem. A tetejére egyenesen rakok egy osb-t arra egyik oldalra kis magasítást és hogy vízálló legyen olyan műanyag asztalterítőt ami nem ázik be. Szerintem ez így korrekt kis házikó lenne. Vagy a tetejét úgy hogy nyeregtetőt csinálok rá és azt valahogy megoldom, hogy nyitható legyen.

2016. júl. 3. 10:02
 7/18 A kérdező kommentje:
Van ez az akkumulátoros csavarhúzó az obi oldalán: obi LUX csavarhúzó ABS-3,6 Li akkumulátoros ez jó lenne? Még annyi ehez mekkora csavarok jók?
2016. júl. 3. 10:14
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

persze,az akkus csavarhúzó jó hozzá.Ugye azt tudod,hogy dupla fal kell,hogy szigetelést tudj rakni a külső -belső osb közé,mert télen megfagy benne a kutya és hogy az alját is szigetelni kell?

Egy kis segítség...

[link]

[link]

Itt vannak a kutyaház méretek.Akkora kutyaházat célszerű építeni,hogy be tudja fűteni saját maga,de a kutya kényelmesen meg tudjon benne azért fordulni.

[link]

2016. júl. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem lesz szigetelt, az osb lap lesz kívűl vmi borítással ugye mert ha hideg lesz nagyon akkor bejöhet majd. A méretek: ma:60, mé:70, szé:50cm. Mekkora csavarok lennének jók ehez? (amúgy télen én úgy gondoltam inkább ilyen tengericoca forgácsot rakok alá mint szalmát mert a szalma szúr. Szerinte(te)k/d?
2016. júl. 3. 11:55
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha elfogadsz pár tanácsot:

Nem kell a drága obis szerszám, ha eddig megvoltatok nélküle. A teccsóba kapható legolcsóbb dekopir fűrészt, és egy sajátmárkás 9V-os fúró csavarozót érdemes megvenni, kb 10E ből kijön a kettő. Kézi csavarhúzóval, fűrésszel kinszenvedés lesz.

Facsavart én úgy szoktam választani, hogy az anyagvastagság fele legyen a csavarhossz fele.

Érdemes az ól vázát megcsinálni épitőfából, előfúrva, megfelelő hosszú csavarokkal összefogva. Erre rögzitheted az OSB paneleket.

Nem kell szigetelés, télen elég egy darab zsákból, régi szőnyegből kutyaajtót fabrikálni a bejáratra. Nem fog megfagyni a kutya, vagy legalábbis fagyás előtt általában hangjelzéssel közlik, hogy ha jön a vég.

Féletőt kicsit döntve kell rátenni, hogy leolvadjon a hó télen. Nyeregtetővel, kontytetővel, hagymakupolával foglalkozni burzsoá időpazarlás. A vászon teritőnél jobb egy darab régi ronda linóleum. (Ahogy a mondás tartja: "Tanulj linó, leum lesz belőled!)

Forgácsot én nem tennék a kutya alá, körülményes a takaritása, ahogy szalmát sem, mert bár a kutyák szeretik, a bolhák és a rühek is. Inkább régi vastagabb szőnyegdarabot tegyél be, amit naposabb téli időben is ki tudtok mosni.

2016. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!