Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrészre lenne szükségem,...

Láncfűrészre lenne szükségem, évente 3-4 fa megnyesésére valamint téli tűzifa aprításhoz egy család részére, milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
nem sajnálom rá a pénzt, inkább bírjon ki 10-15 évet legalább, mint, hogy 2-3 évente újat kelljen venni.

2016. aug. 27. 19:57
 1/8 gomzoli ***** válasza:
31%
Ha az áramellátás megoldható, akkor egy 1,5-2 KW-os elektromos lenne a legjobb, sokkal egyszerűbb, olcsóbb és olcsóbban üzemeltethető mint bármely benzines, lényegesen kevesebb meghibásodási lehetőséggel. Ha ez nem jöhet szóba, akkor meg egy kicsi ms170 stihl-t vagy a megfelelőjét husqvarnából.
2016. aug. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Makita tipusból válasszál.Jó áron kaphatók .Az elektromos nagyon helyhez kötött .
2016. aug. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A 10-15 évre csak 2 gyártó van kb.évi 100 q-ra.A Husqarna és a STHIL benzines.Én nem szeretek a hosszabbítóval esőben,hóban bajlódni,húzni-vonni kint a kertben.A víz és áram nem szeretik ha harmadiknak vagyunk köztük.Ráadásul a benzines jobban is halad.Itt még figyelembe kell venni azt,hogy nyesésre könnyű gép és tartós,de a tűzifára strapabíró ,de nem nehéz gép kell.Meg még az is lehet,hogy olyan helyen is kell vágni, a hol nincs áram.A Husqarna 435-öt,azért ajánlom,mert a Sthil 10-15%-al drágább ebben a kategóriában mint az előző, és ugyan olyan jó,nincs különbség,csak a márka névben.A több mint két lóval sokáig bírni fogja a tüzelőt is.Ezek be ,csak olaj és az csak a gyári XP szintetikus 2T és lánckenő olaj,meg benzin kell,na meg a használat utáni karbantartás.

Én nálam ez a gép,vagy ennél erősebb jöhetne szóba,ettől a gyártótól.Az erősebbet viszont a tüzelőnél megérezni a súlya miatt,mert sokat kell emelgetni.

2016. aug. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Elektromos fürészt azt lakótelepieknek tallálták ki.Nem sokat ér

...

2016. aug. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%

oleo mac ?


[link]



[link]


[link]


hasonló teljesítménnyel a két nagy márka nagyon messze van árban, és semmivel sem jobbak, sőt..

2016. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem Stihl 230 és 250 van. Nagyon jók.

De mivel én komolyabb munkákat is csinálok kellene nagyobb is és ezért több ismerősöm gépét is kipróbáltam, használtam. A Stihl a tudásához képest drága, így váltok én oleo GS650, vagy Husqvarna 365 gépet veszek, ha lessz valami akció valamelyikre.

Neked javaslom az Oleo GS440 gépet vagy amit az előző írt Husqvarna 435-öt. Stihlből a 211.

Mondjuk nálam a fűrész 3 LE felett kezdődik, de az általad említett munkára szerintem a fentiek jók.

2016. aug. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Azért elektromosban is van felsőkategóriás. 2kW azért elég sokmindenre elég, csak nyilván nem mindegy, milyen tervezésű és minőségű motorra írják rá. Sokszor a láncsebesség is sokkal jobb, és nyomatékosabb is egyértelműen. Nincs ott a jótékony mocihang-hipnózis, amivel bizonyítottan sokkal jobban telik az idő, de az óra megmutatja, hogy éles lánccal (márpedig mi okunk lenne melegíteni az életlen szerszámot) teljesen normális munkavégzés lehetséges.


Példa:

[link]

2016. aug. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Végre egy ember aki nem sajnálja rá a pénzt és erre szinte mindenki az alsó kategóriát javasolja neki.....

Stihl vagy Husqvarna közül válassz és úgy ahogy már valaki írta 3 paci felett.Oleomac erősen kínai szagú én nem venném meg az tuti.10-15 év múlva a két nagy márkát gond nélkül el adhatod ,van rá kereslet a többi márkát nehezen vagy egyáltalán nem.

2019. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!