Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Parketta felcsiszolása és...

Parketta felcsiszolása és lakkozása házilag mennyire megoldható?

Figyelt kérdés
Még soha nem csináltunk ilyet, de ezen kívül már sok mindent megoldottunk, amikhez más inkább szakembert hív. Most ez lenne a következő dolog, de ennek annyira biztosan nem merünk nekiállni. Tapasztalatok?
2010. ápr. 21. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Páran már kivitelezték ezt a projektet előttetek, többek között én is.


Nem nehéz, szinte lehetetlen elrontani. Neten találsz sok segítséget.

2010. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Egyszerű mint az ágyba....ás:). Csiszológéppel könnyen megoldható. Aztán lakk. Ha haladni akartok akkor ne ecsettel lakozzátok, hanem teddy hengerrel. Ja és hogy ne poroljatok annyira szórjatok szét vizes használt teafüvet, mert magábaszedi a port.
2010. ápr. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

figyi, nem arcoskodni akarok itt,de 25 éve foglalkozom lakásfelújítással és az alapszakmám parkettás. állíthatom hogy ezen a területen a régi parketta felújítása az egyik legösszetettebb, legtöbb tapasztalatot igénylő feladat."szinte lehetetlen elrontani" ezt gondolom viccnek szántad, és nem akarsz másokat rábeszélni hogy kárt okozzanak maguknak.persze ha valakinek megfelelő, hogy a felület olyan mint egy szántóföld, a lakkozás is egyenetlen "szemetes", akkor persze házilag is lehet.

Bandigyerek

2010. ápr. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem sem lehet elrontani!!!A szakember persze ő másképp nézi, és látja ő hamar felfedezi a hibákat benne, de egy oan ember aki "nem ért hozzá" az nem veszi észre a hibákat. Én is sokat ismerek akik házilag nagyon szépen és könnyedén megcsinálták.Béreltek csiszológépet és kész.
2010. ápr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért gondoltam, hogy megpróbáljuk, mert komplett konyhabútort már csiszoltunk fel és lakkoztunk le otthon és nekünk teljesen tökéletes lett. Amiket meg utána a rokon szakember észrevett hibákat, mi nem is láttuk.

Azért még átgondoljuk, de köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 22. 12:50
 6/9 anonim ***** válasza:
11%

Gépet mindenképp bérelni kell hozzá, ilyen fűnyíró nagyságú tologatóst..


Bár én csiszolás helyett inkább felszedtem és eltüzeltem a kandallóba, a laminnált padló 10x jobb és olcsóbb is, és alá lehet szigetelni lépésálló polistyrol táblákkal...

2010. ápr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mi is most készülünk felújítani házilag. Egyik szobában hengerrel lett lakkozva, azt egy ismerős "szakértő" csinálta. Én nem javaslom senkinek, mert nem lett sima a felület, igénytelen összecsapott munka, ennyire még én is képes vagyok.

Fel kell durván csiszolni, betömni a hézagokat, finoman csiszolni, pácolni, lakkozni... Nem tudom a pontos sorrendet, lehet még ki kell egészíteni valamivel, de majd megtudom pontról pontra. Többet én nem adok pénzt olyan szakértőnek, aki nem tud jobb munkát végezni, mint én tudnék. Pedig ajánlották, hogy jó és ügyes. Ennyit erről :(

2012. okt. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
A laminált parkettáról meg annyit, hogyha van eredeti parketta és szépen fel lehet újítani, akkor messze nem lehet őket összehasonlítani.
2012. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!

Van egy kedves ismerősöm, aki parkettacsiszolásban profi, korrekt áron és nagyon megbízhatóan dolgozik. Makács Tamásnak hívják a telefonszáma pedig 06 30 317-4687, a weboldalán bővebb információk találhatók a nyújtott szolgáltatásairól: [link] Remélem, segít majd.

2013. aug. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!