Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mi okozza Skoda Felícia MPI...

Jozsef m kérdése:

Mi okozza Skoda Felícia MPI motornál indítási próbálkozás esetén a zárlatos akkura jellemző "kerregést", pedig új az aksi?

Figyelt kérdés
Néha teljesen normálisan indul és üzemel az autó, utána váratlanul addig csökken a fordulatszám amig megáll a motor és az újra indításkor csak a kerregés hallható.

2016. szept. 11. 17:58
 1/5 anonim válasza:

Nekem Skoda Favoritom volt, sokszor kellett az önindítót

persejezni. A fogórészét is megviselte, hogy megszorult.

A Felicia önindítóját nem ismerem, esetleg gondolni kell erre is.

2016. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Túl vagyok egy újonan vásárolt akku és önindító cserén, de ennek ellenére még mindig csak egy kattanást lehet hallani indításkor a motor mozdulása nélkül. Ja és az önindítót rövidre zárva is csak egyszer sikerült az indítás, a többi esetben nem, viszont a teljes akku töltöttségnél az önindítónál mérve 2V-ot találtam. Mechanikus szorulás lehet a motor valamelyik részében?
2016. szept. 13. 17:32
 3/5 anonim válasza:

Az önindítónál mért feszültséget kevésnek találom, az akkumlátor és önindító közötti kábelt vizsgálnám meg .

( kábelvégek oxidációja, forrasztási, préselési hiba) Bővebben az alábbi linkben:

[link]

2016. szept. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valóban az áramerősséget kellene ellenőrizni ( aksinál erős szikrázás jelentkezhet ha a feszültség leesik 2 voltra, zárlat esetén.)
2016. szept. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A motor beindult, mert miután a szervizbe betoltam és ott megtalálták azt az utólagosan beépített, riasztóból induló vezetéket ami leszakadt a gyujtáskapcsolóról. Már csak töltés nincs, de az majd kialaul talán csekély költséggel.

Köszönöm mindenki segítségét!

2016. szept. 16. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!