Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretném hang-szigetelni a...

Szeretném hang-szigetelni a szobámat olcsón, milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
A programozás miatt szükségem van a számítógépemre és a szomszédomat zavarja a billentyűzet hangja mikor gépelek rajta. Hallottam olyat, hogy tojás tartót tesznek a falra , de nem vagyok benne biztos, milyen opciók vannak? Amik remélhetőleg olcsók is....

2016. okt. 16. 20:50
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A tojástartó tényleg működik :D és egész jól tud ki nézni.


[link]

2016. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tojástartó lófuszt sem használ, ez csak egy városi legenda. Tíz cm kőzetgyapot, rá két réteg gipszkarton, az már valami.
2016. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tojástartó inkább csak szórja a hangot, de szigetelni kevésbé szigetel.

Olcsón ilyet nem nagyon tudsz, vannak speciális hangszigetelő lapok, vagy építhetsz egy előtétfalat kőzetgyapottal, de olcsó nem lesz.

Vagy vegyél hangtalan billentyűzetet [link]

2016. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor erre a problémára lehet nem a hangszigetelés lesz a válasz.
2016. okt. 16. 23:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy olcsón hangszigetelni.


Ez elég komoly szakipari munka, és mint ilyen pénzbe kerül.

2016. okt. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tudomásul vettem. Sajna akkor nincs mit tenni, nem vagyok milliomos.
2016. okt. 17. 15:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Tojástartót használni a tojástartónak becézett diffúzorpanelek helyett kábé olyan, mint alufóliával krómozni a lökhárítót. El kell felejteni.


A középmagas tartomány szigetelése viszonylag egyszerű eset. Általában a billentyűzaj nem a falon megy át, hanem az ajtón. Az orvosok ajtaján látható szivacs bőr nélküli reprodukciója elég kell legyen, legalábbis nagyot tud csillapítani, főleg ha kétoldali, és legalább egyik oldalon a vastagságával egyenlő vagy nagyobb peremmel zár (túlnyúlik). Nyilván a bőr helyett azért kell valami, ami nem engedi csak úgy lélegezni a dolgot. Ha nem kell szép legyen, vékony OSB lap, ha pedig ki kell néznie valahogy, vékony rétegelt lemez kell a szivacs köré úgy, hogy az ajtó és a szivacs egymáson fekszik, máshol mindenütt körbe van zárva a lemezzel.

2016. okt. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!