Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen jó szerszámkészletet...

Milyen jó szerszámkészletet javasolnátok amiben benne van a lehető legtöbb szerszám jó minőségben?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha egyben meglenne a mindennapokban szükséges otthoni barkácsoláshoz szükséges szerszám + minimális autószereléshez is.

Néztem párat csak nem tudom ezek jók -e , van -e értelme így egybe megvenni , illetve a minőségük megfelelő e.


Linkeket kommentbe rakom be.


2016. okt. 18. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
2016. okt. 18. 21:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj valami biztosan hiányozni fog, talán a minél több darabosat válaszd
2016. okt. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezektől a minden egybe készletektől sokat nem lehet várni minőségügyileg. Ha egy kicsit utánaszámolsz : az első készlet 40k és 215db-os, azaz kb. 186Ft darabonként. 186Ft-ból egy jobb behajtóbit nem jön ki, nemhogy egy racsniskulcs.


Másik kérdés, mire van ezekből egyáltalán szükséged? Az első készletnél maradva, rögtön 3 racsniskulcs, 32mm-es dugó, meg T.50-es torxfej és hasonlóan felséges méretek. Egy átlag otthoni szereléskor mikor kell M22-es csavarokat meghúzni? Szerintem leginkább semmikor. És akkor vannak még hosszított dugókulcsok, meg mindenféle nagy behajtóbit a racsnihoz, ami szerintem barkács célokra szintén teljesen felesleges. Ezzel ellentétben egy normális csavarhúzó vagy fogó nincs benne, ami mondjuk azért nem ártana.


A második-harmadik linken, kép szerint ugyan az a készlet szerepel, bár a 256-oshoz több, különböző terméket ábrázoló kép is van. Az szintén érdekes, hogy a 256-os eredeti ára elvileg majdnem a fele volt a 186-osnak, mondjuk az ilyen 90k-ról 20k-ra akciózás is erősen hihetetlen.


Nekem egy teljesen átlagos lakásom van, nem luxus, de nem is komfort nélküli egyszoba, szóval átlagos eset.

Van itthon 4 csavarhúzó (2 Philips meg 2 egyenes), 2 db fogó (egy vízpumpa meg egy kombinált) és egy imbusz-készlet, valamint egy fáziskereső. Ezekkel itt az elmúlt nem tudom hány évben, mindent megoldottam.


Lehetne még elemezgetni ezeket a készleteket, meg filozofálni rajta, de én azt mondom, hogy egy ilyen kínai kuffer teljesen felesleges otthonra. Otthoni dolgokra a 95%-a felesleges, csak a helyet foglalja, munkára fogni meg úgyse lehet, mert hamar lenullázódik.


Ettől függetlenül ha valami komolyabbat akarsz venni, esetleg a egy hobbiműhelyt felszerelni, tudok tanácsot adni, mi az ami ár-érték arányban megfelelő, mert van egy saját műhelyem, ami azért túlmutat a hobbi szinten, valamint eddig egész életemben szerszámok között dolgoztam, szóval van valami rálátásom.

2016. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne vegyél ilyen nagy készletet, többnyire kínai fosok.

Kell egy jó csavarhúzókészlet, villáskulcs készlet, kombináltfogó, fűrész, kalapács, fázisceruza; autószereléshez multiméter. Ami ezen felül kell, még megveszed külön (csőfogó, vízpumpafogó, gyertyakulcs, akármi)

A lidl-ben kb kéthetente vannak szerszámok, otthoni célra tökéletes minőségben. Egyébként meg szaküzletben vedd, ne barkácsboltban. Legalább olcsóbb, és általában a választék is minőségibb.

Ha csak azt veszed meg, ami kell, akkor olcsóbban kijössz hosszú távon. Egy ilyen szerszám koffer súlyos tízezrekbe kerül, és lesz benne 200 darab, amit nem használsz, meg 10 amit használsz, de legalább mind gagyi, a csavarhúzók elnyalódnak, a villáskulcsok szétnyílnak, a fogók éle néhány vágás után kimegy, meg az egész lötyögni fog.

2016. okt. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A leggyengébbet vedd, aztán cseréld igazira, ami tönkremegy! Jövőre egészítsd ki kínaival és add el készletnek drágábban, a maradék (jó) szerszámaid pedig ellopásig veled lesznek!


Egyébként ilyen Yato meg King Tony holmik elegendőek, egy bitbefogós vastag marokcsavarhúzószár, T-szár, normál csavarhúzószár, egyetlen racsnis szár igény szerint (de az minőségibb és sűrűn kattogós), egy hosszabbító, esetleg egy flexibilis (mondjuk kb sose kell), és egy-egy normál és egy-egy kisebb méretű bithegy laposból, meg PH0, PH1, PH2, PZ0, PZ1, PZ2 (és ebben négy van, ami tényleg csak azért van, hogy amikor MÉGIS kell, ne kelljen venni), minőségi imbusz készlet (bithegy is akár), krovából metrikus és colos készlet(-ek, mert kellhet egy 1/4 és egy 1/2 vagy 3/4 befogású) és egy(-egy) igazán jó minőségű racsni, esetleg nyomatékkulcs. Egy jobb villáskulcskészlet és egy csillagkulcskészlet (tehát semmi csillag-villás, meg nem is a racsnis megoldás, hanem szép, lehajlított végű csillagkulcsok és szép, megszokott villáskulcsok). Itt is érvényes az, ami a kínainál: ami kopik, azt sokkal-sokkal jobbra kell cserélni. Eladni nyilván nem kell a többit már, azok azzal a gyakorisággal, amivel kelleni fognak, kiszolgálnak. Természetesen nem cibálva és püfölve: rozsdás csavarra ott a csavarlazító, egy cigiszünet, némi óvatos kocogtatás egy külön igénytelen fakalapáccsal, majd ha nem válik be, keményfa vagy szívós műanyag darabon át lehet püfölni a kétkilóssal, aztán elvileg le lehet lazítani, sose kell szerszámot gyilkolni hozzá.


A fennmaradó összegből lehet közepes flexeket, fúrókat csavarbehajtókat nézegetni, sokkal jobb helyen van az a pénz ott.

2016. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!