Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zuhanykabin tálca nélkül...

Zuhanykabin tálca nélkül csepmeragasztóval rögzítve?

Figyelt kérdés
Üdv! Anyámék fürdőszobájába már két zuhanykabin tönkre ment többek között nem rendeltetés szerű használat miatt. Szóval nem csak a gyenge kínai minőség miatt, hanem mert nem is figyelnek semmire. Ezzel kell kezdjem a buta ám, de jogos kérdések miatt. Ezek a tálcák rendszerint eltörnek, a drágát is eltörnék ezért letettem most a járólapra nekik tavaly. A szilikon rendszeresen elenged alatta és ömlik a víz alul. (nem érdekli őket) Szóval arra gondoltam így ahogy van ott hagyom, már ki sem szedem csak kőrbe az alsó profilt ki húzom csemperagasztóval 45 fokba. A kérdés itt nem is a rögzítés, hanem inkább a szigetelés. Szóval, ha ezt így megcsinálom többé nem fog folyni alóla a víz? Más nem jut eszembe, költeni nem akarok. Szóval ez így működhet? Vagy esetleg egyéb ötlet?

2016. nov. 9. 13:28
 1/8 zgyzgy ***** válasza:

Egyszer egy vécécsészét rögzítettem csemperagasztóval, mert nem lehetett lecsavarozni. 5 éve tart. Zuhanykabinnal még nem próbálkoztam.

Vagy esetleg a szilikon helyett a purhabot is ki lehetne próbálni.

2016. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TappancsMancs ***** válasza:
A csemperagasztó nem ad vízzáró réteget, közkeletű tévedés. Az rögzítésre van gyártva. Például simán úszómedence építéshez sem jó, nincs nagy vízterhelhetőségre készítve. Mostanában húzott ki valaki kültéri beton hézagokat csemperagasztóval és egy hónap múlva (most) már repedezik az esőtől, ázástól. A 45º az meg balesetveszélyes főként nedvesen. Mivel nincs ott nagy víznyomás ahol szivárog elég és jobb neki egy jó vízzáró szilikon, így kérd. A gond hogy a víz utat törhet máshol idővel. A csempézett (szakszerűen!) megoldás lenne a legjobb.
2016. nov. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:

Ui.:

Amúgy meg a megfelelően beszerelt wc nem ereszt vizet alulra, így persze tart a csemperagasztó de a rendszeres ázást nem bírná.

2016. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salk Balázs ***** válasza:
Háromszor elolvastam nem is értem mit kérdezel, pedig csináltam már pár zuhanykabint. Egy biztos tömítésnek ne használj purhabot. nem jó ötlet. a zuhanykabint tetted le járólapra, tálca nélkül? tennél fel egy fényképet?
2016. nov. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen a kabint tettem le a járólapra. Most épp nem tudom lefotozni sajnos. Valami megoldas kellene
2016. nov. 11. 14:24
 6/8 A kérdező kommentje:
Na így van most. Lefotóztam. [link]
2016. nov. 11. 14:37
 7/8 Salk Balázs ***** válasza:
a csemperagasztót elvetném, mert a műanyaghoz nem köt vízzáróan,mert más a hőtágulása. a szilikon lesz a megoldás, csak szárítsd ki rendesen. Az előző azért nem zár, mert vizesre tetted re. figyelj oda hogy neutrális szilikont vegyél, és hogy szaniter legyen. Nem elég száraz ronggyal feltörölni, legyen puskapor száraz, ha kell hajszárítóval, hőlégfúfóval szárítsd, persze utóbbival csak óvatosan.
2016. nov. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
FBS szilikon ragasztó kell oda. Ezt használják pl. akváriumokhoz is.
2016. dec. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!