Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan és miből lehetne egy...

Hogyan és miből lehetne egy kézi hajtású mákdarálót elektromosra átalakítani?

Figyelt kérdés

Sokkal jobban szeretem a kézzel darált mákot, mint a gépi őrlésűt, mivel előbbi módon az aromadús olajok kisajtolódnak, utóbbinál viszont száraz a darálmány. Persze van hátránya is a kézi módszernek: igen erőforrás igényes és lassú.

Hentesnél találkoztam olyan darálóval, mely eredendően kézi hajtású volt, de egy megfelelő villanymotor és hozzá szükséges alkatrészek segítségével át lett alakítva elektromos hajtásúra. Én is ilyet szeretnék, csak mákdarálóval.



#mák #daráló #elektromos mákdaráló #villanyhajtású daráló
2017. febr. 1. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:

kézi darálónak leszeded a hajtókarát és átalakítod olyanra hogy fúróba be lehessen fogatni és már lehet is darálni


https://www.youtube.com/watch?v=DBuG67l_lK8

2017. febr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megtaláltam én is ezt a videót. Jópofa, de hosszú távon nem praktikus szerintem. Túl magas a fordulatszám.


Szeretném, ha a fordulatszám kézi-hajtás tartományában maradjon. Van ugyan olyan fúróm, amin állítható a fordulatszám egész alacsonra is, de ott a nyomaték nem elegendő áttátel használata nélkül.

2017. febr. 1. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkus csavarbehajtógép tökéletesen megfelel erre a célra, nekem a húsdarálót is simán meghajtja.
2017. febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A húsdaráló és a mákdaráló nem ugyan azon az elven működik. A belső részét nézzétek meg, csak megjelenésükben hasonlítanak. A videon sem darál, csak valamilyen szinten összetöri a mákszemeket, mert a hajtott tengely és az állórész között nagy a távolság. Ha darálja akkor levelesen jön ki a hátulján. /összenyomva/

Az elején kellene a tengelyre egy balos menet és hozzávaló keskeny anya, amivel rögzíteni lehetne a tengely és az állórész közötti távolságot. Ezután jöhet a meghajtás.

Nekem ez az ötletem.

2017. febr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az én mákdarálómon pont balos a menet mellyel a hajtókart és a tengelyt rögzíteni kell. Esetleg egy vázlatrajzot tudnál küldeni?
2017. febr. 4. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!