Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért gyártanak olyan wc-ket,...

Miért gyártanak olyan wc-ket, ahol az ülőkét és a deszkát ha felhajtunk, vissza akar esni?

Figyelt kérdés
Vannak olyan wc-k (pl vonaton, de több helyen láttam már más országokban is), ahol fogni kell az ülőkét, mert maximum függőlegesig lehet csak támasztani a mögötte lévő falnak. Ezeket milyen barbár "szakemberek" tervezik, egyáltalán hogy engedélyezik? Az a +10-15 cm már nem lenne akadály. Akkor már inkább ne is legyen ülőke.
2017. febr. 1. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Mivel arra tervezik, hogy rendeltetés szerűen ülve használják... arról ők nem tehetnek, ha beléd rögzült helytelenül az állva hugyozás rossz szokása...
2017. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hiszen senki nem ül rá a nyilvános wc-re.
2017. febr. 1. 23:11
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Az első nem látott még igénytelen nyilvános wc-t... Én már elég sokat. Pedig nem vagyok szívbajos e téren, amúgyis antihipochonder volnék, de nem akárhova ülök le meztelen fenékkel.


Nem tudom a választ, kérdező, de megértem a problémádat. Azért nem itt kezdődnek az igazán nagy bajok, de néha az emberben felmerül, hogy mire jó ez. Passz.

2017. febr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

A jelenség nem a wc-csésze és a wc-ülőke tervezője, vagy gyártója miatt van.

Általában a helyiség, és a wc helye van eltervezve.

Túl közel kerül a hátsó falhoz, így a fedőt a közvetlenül mögötte lévő falazattól nem lehet a függőlegesen túlhajtani, és az instabil egyensúlyi helyzet emiatt jön létre.

Ha a mögötte lévő fal messzebb lenne, és a "deszjka" nem csak függőlegesig menne, hanem menne vagy 120 fokot, akkor a falnak stabilan nekitámaszkodna és nem akarna visszaesni...

Hogy ezt ki tervezi ilyenre és ki hagyja jóvá, és pisilt-e már az általa megtervezett kabinban - na ezt nem tudom...

2017. febr. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
3. jogos, valóban, inkább a kabin, helyiség tervezője a hibás.
2017. febr. 1. 23:55
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha már ilyen a WC-d, akkor annyit tudsz csinálni, hogy veszel olyan zsanért hozzá (nem tudom mi a hivatalos neve), amelyik nem engedi visszahajlani, hanem megtartja kissé előredőlt helyzetben is. Nekünk is ilyen van, és eddig 3 éve nincs vele gond.
2017. febr. 2. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

1# vagyok, láttam már igénytelen wc-t és nem mondtam, hogy ülj rá... pusztán azt, hogy az a rendeltetés szerű használata...

De pont ezért mert igénytelen és senki nem hajtja fel... miért is akarod te felhajtani? Nem tudsz célozni?

2017. febr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A hölgyek miatt, hogy ne kelljen lehajtaniuk az ülőkét. Baromság, de ez van
2017. febr. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Rosszul van tervezve. A koliszobánkhoz tartozó wc is ilyen, (más szobáról nem tudok, hogy gond lenne) fali tartály van, ha a a kagylót pár centivel előrébb rakták volna nem lenne probléma, így viszont nincs elég hely az ülőkének. Nőként is idegesítő pedig csak akkor hajtom fel ha kiakarom pucolni, vagy a felmosóvizet önteném le. Az utóbbi egy fél tornászmutatvány, mert egy kézzel nem olyan könnyű egy vödörnyi vizet kiönteni.
2017. febr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, csak egy tipp: Mikor felhajtod az ülőkét hogy leöntsd a vizet, akkor egyik lábad sarkát helyezd a porcelánra úgy, hogy a lábfejeddel meg tudd támasztani a deszkát, hogy az ne tudjon visszacsukódni. Talán így könnyebb a vödör vízzel birkózni, mint fél kézzel, egy próbát megérhet. ;-)
2017. febr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!