Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » MMA Invetreres hegesztőből...

MMA Invetreres hegesztőből milyen márkájút és mekkorát tanácsos venni?

Figyelt kérdés

Itthonra szeretnék egyet venni, de nem a legbóvlibbat. Sokszor hegesztek, alkalmanként órákon keresztül is akár. Nagyon kellemetlen, mikor állandóan lekapcsol munka közben. Eddig egy HETRA hegesztőm volt (van még most is), de olyan sokat hallottam ezekről a hegesztőinverterekről, hogy lassan itt az ideje váltani.

Tanácstalan vagyok.

Köszönöm a segítséget és a válaszokat! :)



2017. márc. 2. 12:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
51%
Persze hogy jobb az inverteres, könnyebb, sok segítséget ad (ami sokszor vagy jó vagy nem), modernebb, nem azt akarom kifejezni, hogy a trafó jobb, mint az inverteres, mert nem jobb. Csupán azt próbálom megmagyarázni, hogy amit egy 160-as vagy 200-as Hetra tud stabilan házkörül vagy műhelyben, azt ezek az olcsóbb, 40-50 ezres inverteres gépek még nem, főleg nem, ha elektródát elektróda követ, mert egyszerűen lekapcsol. Akinek van gyakorlata hegesztésben, az simán hozza rutilos elektródával azt a minőséget, amit inverteressel, persze a Hetra nem viszi a bázikust, de ház körül szerintem nem kell olyan mélyre menni a hegesztéssel. Hegesztettem nagy teljesítményű inverteressel nemrég egy műhelyben, ahova beugró dolgozó voltam, remek volt vele varni, de arra amire használták, arra elég a trafó is, én meg 25 éves gyakorlattal a saját műhelyemben maradok a trafónál sokáig. Ha kezdő lennék, vagy csak 1-2 éves gyakorlatom lenne, nem szaroznék a Hetra-val, hanem vennék egy ipari MMA-t. Ilyen 160-as inverteressel is volt szerencsém valamennyit hegeszteni, ott az U gerenda hegesztése már enni adott, és kapcsolgatott lefelé, jött a Hetra és simán vartam felfelé az U gerendára a 5-ös szögacélt, meg az U gerendát összefelé, ott nem voltak ilyen gondok, hogy melegszik. Na de mindegy is, egyszóval remek az inverteres hegesztő, de ha normális és nem a játék kategória.
2017. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!