Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik fúrógépet válasszam?...

Melyik fúrógépet válasszam? Bosch GSB 13 RE vagy Black & Decker KR806K

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2017. ápr. 27. 07:52
1 2
 1/15 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Ezek közül mindkettő gagyi. A szó szoros értelmében. Volt "szerencsém" mindkettőt használni és igazából nagy nulla mindkettő. Gyenge, pontatlan és nagyon érződik rajta az hogy semmi minősége nincs.

Ilyen jellegű fúrógépből inkább ezt vedd: [link]

Árban ugyanott van de sokkal minőségibb. Igaz hagyományos tokmánya van de ez ne riasszon el hiszen így még erősebben tudod rögzíteni a befogott szerszámot. A fék nélküli gyorstokmányt nem lehet igazán jól meghúzni.

2017. ápr. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A Black&Deckernek van tengelyrögzítése.


A bosch meg a kék ami elvileg az ipari. Akkor már ez se jó? Ház körül se? Azért ez elég durva.


Megmondom őszintén csak ház körüli célokra kell, de van mellette egy nagyobb fúró-véső gépem betonhoz, fához meg egy akkus fúrót használok, ami meg befér az állványos fúró alá ahhoz azt használom, szóval olyan igen nagyon nem lenne strapálva.

2017. ápr. 27. 08:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Ilyen felhasználásra mit írsz, bármi jó. Nézd meg, melyik versenyképesebb árban, garancia időben!
2017. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Annyira a legalját már nem akarom, mert azok kb. 3-4-5 évente tönkremennek.


Talán a B&D valamivel erősebb, nagyobb, van tengelyrögzítés, fordulatszám előválasztás, na meg van hozzá normális koffer ami nekem jó, a Bosch meg egyszerűbb, de talán a kéket komolyabban gondolják. Egyenlőre nem tudtam eldönteni :)

2017. ápr. 27. 15:53
 5/15 anonim ***** válasza:

# 4


Én egy időben ipari felhasználásra vettem ilyen 5000Ft-os fúrókat. (akkor annyi volt az áruk)

Az volt a koncepció, hogy max 1 év alatt tönkremegy és akkor a boltban cserélik.

Ez ment is egy darabig, majd a negyedik gép nem akart tönkremenni semmi pénzért. :-)

Már lassan 10 éve ennek és még mindig működik. :-D


Szóval az olcsó nem feltétlenül rossz ám. Csak nagy valószínűséggel.

2017. ápr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 igazad van, abban a kategóriában is ki lehet fogni, hogy elméreteztek valamit és nem akar tönkremenni a garancia lejárata után egy nappal. Nem is az a baj, hogy ha valami elromlik, inkább az hogy pont akkor amikor a legjobban kellene csinálni vele valamit... aztán se alkatrész, se semmi.
2017. ápr. 27. 18:08
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem eleinte szintén tip, meg ok, meg hasonló gépeim voltak eleinte kb. 20 éve. Azután meguntam a cseréket, mert elég sokat dolgoztam vettem egy Bosch PSB 450 RE-t. Mai szemmel már gyengének tartom, de akkor arra amire használtam tökéletes volt. Úgy 3 éve a fordulatszám szabályzó része elromlott és drága hozzá az alkatrész is szerintem nem éri meg javítani. Meg van még azért tartaléknak. Vettem gyorsan egy B&D fúrót 18-19000 Ft. volt. 2 év után a tokmányba befogott fúró simán fél centit lötyögött. Valami csapágytartóház kopott ki, de égett szaga is volt, ha 15-20 percnél tovább használtam.

Nagy csalódás volt. Pláne, hogy már az elején sem éreztem jónak.

Tavaly karácsonyra megleptem magam egy Makita HP1630K fúróval. Eddig tökéletes, pedig nyírom ezerrel, hogy ha baja van, még most adja meg magát.

Tehát a bosch jó, én B&D még egyszer nem veszek és másnak sem ajánlom. De ha jó fúrót akar az ember a metabo, makita, dewalt és hasonlók felé mennék.


Egyébként nekem van sok red einhellem (RT típusúak beváltak) is, nem ipari használatra azok is jók. Bár fúróm nincs belőlük, de azok se lehetnek rosszak. Az einhell szerszámaim többsége (ipari porszívó, szalagcsiszoló, dekopír, vésőgép, asztal fűrészgép, marógép) 5 év körüli és nem csak a polcon porosodnak.

Parkside se rossz, ismerősöm karosszériás gyorsvágót és fúrót is vett és rengeteget használja, főleg a gyorsvágót, 2 éves eddig bírja.

2017. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Vannak nekem is einhell dolgaim, tényleg egész jók.


Szóval te is azt mondod ne a kék bosch, unkább makita?

2017. ápr. 29. 00:19
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem jó az ipari bosch is. Te tudod mire szeretnéd használni. Én sokat használom a turbómarót (B&D nem szerette, abba halt bele) Acélban vasban gyakran fúrok 10 mm.-nél nagyobb lyukakat, akár 10 mm. vastag vasba is. Nekem kellett a teljesítmény, azt a makitát amit vettem egy ismerősömnél már próbáltam és tetszett. A bosch 2 év, a makita (ha regisztrálom) 3 év garanciát ad. Vannak akkus makita fúrócsavarozóim és elégedett vagyok velük. Az első akkus makitám 2005, a második 2015, mindegyik tökéletesen működik. Az elsőn akkupakkot cseréltettem 1 éve.

A bosch is jó lehet, az enyém 2003-as de 2013-ban a fordulatszámszabályzója kimúlt. Egyébként működik, de acélban nem szeretem használni, mert max fordulaton indul és pörög. Meg van, de nem használom. Illetve az nem ipari volt, mégis jól bírta.

De valahogy a makiták nekem jobban bejöttek.Sógor pl. dewaltokat vesz.

Neked kell eldöntened.

Én elmegyek boltba és megfogdosom nézegetem őket, forgatom, hogy mennyire áll kézre, illetve garancia, teljesítmény és ár alapján döntök általában, illetve, hogy mire fogom használni.

Asztalos munkákat hobby szinten űzöm, ezért ott főleg einhelleket használok, de a vasas szakmában dolgozom és ott minőségi cuccokat próbálok venni, persze ha belefér a keretembe.

2017. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként a Black&Decjert nem fogdostam, nem nézegettem. Sürgősen kellett egy gép munkámhoz és a legközelebbi barkácsboltba bementem és megvettem, volt rajta akció. Azóta is bánom, hirtelen elhatározással már nem veszek szerszámot.
2017. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!