Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műgyantát ha bekeverem az...

Műgyantát ha bekeverem az edzővel mennyi ideig lehet feldolgozni?

Figyelt kérdés

Spoilert szeretnék javítani üvegszövettel és műgyantával,csak nem tudom meddig tudom ecsetelni.

Minden hasznos vagy jó válaszért megy a zöld pacsi.

Na nem bánom,a trolloknak is jár a zöld pacsi.


2017. aug. 5. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden műgyantánál megadják a bekeveréstől számított feldolgozhatósági időt, nézz utána a használati utasításban. Számíts arra, hogy magasabb hőmérsékleten gyorsabb a kémiai reakció. Kis mennyiségeknél te magad is kikísérletezheted.
2017. aug. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az igaz,hogy a tájékoztató le ír kötési időket,de nem tudok,hogy most a teljes kötési időt adja meg,vagy a kezelhetőséget,azaz,a feldolgózás idejét.Értem,hogy a külső hőmérséklet és az edző adagolásától is függ a kötés,de az egy órás piszmogást vele egy kicsit sokallom.Jó lenne ha tudnék egy órát pepecselni vele mert elég nagy darabról van szó és hiányt is potólni kell.

Ment a zöld pacsi.

2017. aug. 6. 13:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha egy óra hosszát akarsz piszmogni a melóval, akkor ne az egész adagot keverd be egyszerre, csak a negyedét. És azzal piszmogj, míg el nem fogy. Utána keverd be a következő negyedet. És így tovább...
2017. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/3 Eddig én is eljutottam,csak engem az érdekelne,hogy egy keverés mennyi ideig enged dolgozni.Csunya nagy felületet kell rendbe tenni,tehát nem akarok én egy percet sem foglalkozni,azaz,piszmogni vele de muszáj.ÉrtedM :-D

Neked is ment a zöld pacsi.

2017. aug. 7. 11:27
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam olvassa olyan is a kérdésem aki már dolgozott műgyantával.Tévedni emberi dolog,mondta a sűndisznó és vissza mászott a sikárkefére.Most jelzem,kipróbáltam,2 dl műgyanta 20 ml edző és 45 percig tuti ecsetelhetőség.Lehet több ideig is bírja de én ennyi idő alatt kentem el és ígazítottam el az űvegszövetet.
2017. aug. 7. 15:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Általában a feldolgozhatósági időt kell érteni a leírtakon, teljesen használható és ennélfogva terhelhető csak napok múlva lesz.
2017. aug. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6/6 ment a zöld pacsi
2017. aug. 8. 22:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Elvileg vagy a dobozokon, vagy a gyártó honlapján van egy "fazékidő" nevű adat, hogy mennyi idő alatt reagál el egymással a két komponens. Ezt a fazékidőt kellene megtudni.
2017. aug. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8/8 Egy fazék zöld pacsi ment neked is :-D
2017. aug. 9. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!