Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az elzett ajtózár miért megy...

Szabó Szabolcs 73 kérdése:

Az elzett ajtózár miért megy olyan hamar tönkre?

Figyelt kérdés
A minap szètszedtem egyet mert már nem húzta be jól a nyelvet ès felvetődött bennem az a kèrdès hogy vajon azt a pici kis fèm alkatrèszt ami a nyelvet behùzza mi a fenèèrt csináljàk vagy 30 ève ugyanabból a szar spiàter anyagból ami rövid időn belül elkopik ès így hasznàlhatatlan lesz az egèsz zàr, holott olyan kicsi hogy ha svèd acèlból kèszítenèk akkor sem kerülhetne többe vagy 30 forintnàl. Eddig nem jöttek rà? Vagy nincsenek ott mèrnökök? Netán szándèkos? (Tervezett amortizàciò ?)

#Elzett #Ajtózàr
2017. aug. 20. 01:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatod a megfejtés.
2017. aug. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

"ami rövid időn belül elkopik ès így hasznàlhatatlan lesz az egèsz zàr"


Nem tudom milyen záraid vannak és hogyan használod, mennyire van feszegetve-erőltetve, de nálunk az ősidőkből származó (már az 1991-es beköltözéskor is bent lévő) Elzettek is működnek. Amiket cseréltem (pl. ajtócserekor) oda is új Elzettek kerültek, azok is bírják a nyúzást. Pedig van közötte olyan is, amit naponta 50-szer lenyomkodnak, mert jönnek az ügyfelek.

2017. aug. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Direkt, hogy rendszeresen cseréld plusz bevételt szerezve nekik.
2017. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az Elzett gyár az már nem egy gyár, hanem három, de egyik sem ugyanaz, mint ami 30 éve volt:

[link]

2017. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Sejtettem, csak èn azt gondoltam ez egy ilyen újkeletű fogalom ami a nyomtatókkal meg az okostelefonokkal kezdődött.
2017. aug. 20. 15:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Youtube-on elérhető szokott lenni a tervezett elavulásról egy elég ótvar tvshopos stílusban játszó film, Izzólámpa összeesküvés vagy hasonló címmel... A dolog mai neve már annyi, hogy "a termék életciklusa". Ugyanazt jelenti, de ki szabad mondani a gyerekek előtt is.
2017. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Elzett egy szemetet gyárt, ami csak arra jó, hogy a huzat nehogy véletlenül kinyissa az ajtót.

Mivel a vevők is tudatlanok, ezért a HAMIS BIZTONSÁGÉRZÉSRE alapozva gyártják ugyanazt a gagyi zárat és lakatot, ami néhány másodperc alatt kinyitható, egy "hajcsattal" avagy egy idegen kulccsal is!


[link]

2017. aug. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tervezett élettartam. :)


Köszönjük meg annak a szemét Edisonnak, aki ezt feltalálta (és minden más "találmányát" összelopkodta)

2020. jan. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!