Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell tárolni a kétütemű...

Hogyan kell tárolni a kétütemű benzinmotoros gépeket, ha a hosszabb ideig nem használjuk őket?

Figyelt kérdés

Gondolok itt láncfűrészre, fűkaszára stb.

Ki kell belőlük járatni az összes üzemanyagot?



2017. nov. 2. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Én csak úgy le szoktam tenni ősz végén, tavasszal meg felveszem (rotakapa, fűkasza). Eddig nem volt gond, bár lehet, hogy csak mázlim volt.
2017. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a kétüteműt a négyüteműt is ajánlatos kijáratni. Tényleg szerencse kérdése ha épp olyan benzint fogsz ki belerohadhat a karbiba. Pl Honda rotakapám van azt ajánlották mindenképp járassam ki mert rendkívül nehéz kipucolni a karbit. A fűkaszámba már kétszer belerohadt a benzin. Hozzá se mertem nyúlni mert úgy néz ki a karburátora mint a karóra belseje. Vihettem szerelőhöz. Persze biztos az is segítene ha ráindítana ezekre néha az ember. Na de ki indítgat januárba rotakapát?
2017. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
sose járattam ürítettem még ki semmit, és mindenem megy. Kivéve a régi briggs stratton kapáim. Azok akkor sem mennek, ha bele döglök. Szerintem típushibások:)
2017. nov. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legjobb ha kijáratod,pár évig én hetente elindítottam őket az is bevált.3 hónapon túl megromolhat a benzin főleg ha nincs full tele a tank és érintkezik levegővel.Fűnyírónál ami 4 ütemű most jártam először úgy ,hogy téli pihenő után ki kellett dobni a régi benzint.Stihl-ekből kijáratom de a Kínai fűrészből sosem,de bírja a dög és minden jósolat ellenére 6. éve robog rendületlenül.
2020. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!