Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztal rezgés csillapítása tipp?

Molyolo kérdése:

Asztal rezgés csillapítása tipp?

Figyelt kérdés

Fenyőfából készült számítógépasztalom van.Jobb oldalon alul van erre a célra kialakított számítógép tartó rész,polc.

A PC-m csendes volna de az asztal eléggé átveszi és felerősíti a pc rezgését.Felteszem az asztalra ugyanúgy lent a földön pedig síri csend.Földre nem akarom tenni.

Van valakinek tippje mit lehetne tenni a pc és az asztallap közé ami elnyeli a rezgéseket? Alsótápos ház.



2017. nov. 7. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Első körben próbáld meg odarögzíteni a pc-t az asztalhoz.

Aztán tegyél rá nagyobb tömeget, pl. könyveket, így meglátod, zörög-e továbbra is.

A zörgés ellen legjobb a rögzítés és a tömeg.

2017. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam a lesúlyozást az nem jött be.
2017. nov. 7. 11:40
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gép ás asztallap közé rakj valami hangcsillapítót/rezgés csillapítót. Vannak mosógép alá való gumi granulátumból préselt lapok. Vagy valami hasonló hangelnyelőt, esetleg parafa lapot, néhány réteg hullámpapír lapot(dobozból tudsz vágni).
2017. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy pl. az analitikai mérlegeket olyan mérlegasztalon helyezik el, amelyek felső része egy homokkal töltött lapos doboz és a homok felszínén van egy márványlap (azon a mérleg). Így a külső rezgések nem hatnak a mérlegre, mert elnyeli őket a homok.
2017. nov. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fantom83 ***** válasza:

Én mosógép gumi lábaira cseréltem le a gépházam lábait.

Semmi rezonancia,és a levegőt is jobban szívja.

Fehér,fekete,és világos szürke színben gyártják,az ára viszont nagyon eltérő lehet a vas-műszaki boltokban 120-450 forint között van az ára.

Ha a számítógéped váza rezonál,vagy valamelyik venti lett csapágyas akkor sem kell kétségbe esni,mindenre van megoldás...

Remélem tudtam segíteni!

2017. nov. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A gumis mosógép láb ötlet nagyon tetszett!!!

A parafás megoldás vonalon indultam el először.

IT-s ismerősöm pont akkor csomagolt ki egy új laptopot amikor arra jártam és az kemény de mégis rugalmas HDPE szivaccsal volt becsomagolva gyárilag.Abból kivágtam 4db kb. 2cm vastag tömböt a lábakhoz próbának.Most tettem be úgy néz ki síri csend lett.Majd kiderül mennyire tartós ez a megoldás ha nem akkor jöhet a mosógép láb. A ház amúgy egy új IN WIN 703-as ház műanyag lábakkal amin én is csak húzogattam a szemöldököm mert amúgy minőségi darab.

2017. nov. 7. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!