Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A kéményből kikotort koromtól...

A kéményből kikotort koromtól hogyan lehet környezettudatos módon megszabadulni?

Figyelt kérdés
Legutóbb is két és fél vödör kormot termeltünk ki a kéményből a az alapos kéményseprést követően, hová tegyük? Brikettet ugye nem lehet belőle préselni, ez már korábban tisztázódott. Nem iagzán ég el, talán csak egy része korom, valójában korommal bevont hamu és por szemcsék lehetnek. Kukába mégsem tehetjük, főleg ekkora mennyiségben.

2017. nov. 9. 02:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre felé kiöntik az útmellé az árokpartjára, vagy bele az árokba vagy kukába.

Tehát nem én öntöm oda, mivel konvektorunk van!

2017. nov. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésemre a kéményseprő azt mondta, hogy simán a kukába, mert háztartási szemétnek számít, nem káros anyag.

Ha nagyon környezettudatosan akarsz eljárni és a kuka se legyen kormos, tedd papírba.

2017. nov. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hidd el, sokkal környezetbarátabb hulladék az mint a sok nylon, műanyag, alu doboz, festék stb. amit nap mint nap kidobunk.

A kályhából kikerülő hamut egyébként lehet komposztra is önteni, sok hasznos anyag van benne.

A kéményből kikerülő talán más, azt inkább kukába

2017. nov. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fahamu valóban mehet a komposztra, sőt én simán a kertre is ki szoktam szórni telente. Rengeteg káliumot és egyéb fontos ásványi anyagot tartalmaz, ami mára a műtrágyák miatt már rég hiányzik a talajból.

A korom azonban más tészta. Ha teheted, ásd el (nem a kertben) az esővíz majd megteszi a dolgát, és apránként elmossa. A kuka is jó megoldás.

2017. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Olyat is hallottunk, hogy valaki egyszerűen beönti az emésztőgödörbe, ugye a szennyvízbe. Abban aztán szétoszlik és a szennyvízakna szippantásakor elviszi a szippantós autó a szennyvízzel együtt. Meg még talán deríti is aktív szén hatásánál fogva a szennyvizet.
2017. nov. 14. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Az emésztő jó ötlet. Deríteni ugyan nem fog, de a széntartalma miatt a semlegesítés után könnyebben beépül a talajba.
2017. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
értem és ahol műanyaggal, rongyokkal, PET palackokkal is fűtenek? ott mi a helyzet a korommal? az már nemigen való a talajba, de talán még a kukába sem.
2017. nov. 15. 21:58
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Azok nem faggatódznak, hogy hova tegyék a kormot!:(

2017. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!