Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akrilfesték tartós falon?

Akrilfesték tartós falon?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagy fát festeni a nappali falára, ehhez vettem akrilfestéket. Tartós, ha ezzel festek a falra? Köszönöm szépen
2017. nov. 9. 10:10
 1/4 anonim válasza:
Tartós, de érdemes festés után fújható matt spray lakkal lefújni. A lakk nem fog látszódni, és még fakulni se fog a festés (plussz nedves ronggyal áttörölhető).
2017. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 zgyzgy ***** válasza:
100%

Igen, tartós.

15 éve festettem a falra akrillal egy 3 nm-es képet, és semmi fakulást vagy egyéb hibát nem találtam.


Viszont fontos, hogy a festendő falfelületen ne legyenek repedések, hólyagok, táskák, stb.

Az alap falfesték legyen diszperziós, ne valami régi enyves festék, mert az ledobhatja a vastag akrilt.

2017. nov. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Régi falon nem árt a próbafestés. Én egyszer jártam úgy, hogy 3 nap múlva felpöndörödött a festék a falon.
2017. nov. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azóta már két festményt is alkottam. Teljesen frissen festett falról van szó, csak kevesebb polcot tettünk fel, így üres felületek keletkeztek, amit szerettem volna feldobni egy kis művészkedéssel :)
2017. nov. 21. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!