Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen fúró csavarozót érdemes...

Milyen fúró csavarozót érdemes otthoni barkácsolásra?

Figyelt kérdés

Fúró csavarozót szeretnék vásárolni, csak nem tudom hány V-os kellene. Ház körüli munkákhoz szeretném. Pl.: jövöre kút tetejét felujítani(tudom nem nagy munka), pajta helyére új táróló építése, meg éppen ami tennivaló akad.

Érdemes gépszettet vásárolnom ezekhez a munkákhoz? (fúró-csavarozó(eléfúrni) és ütvecsavarozó(csavarozni) Vagy ennyi munkához elég 1 gép is?


Gépszett pl .: [link]


Fúró-csavarbehajtó: [link]


Metabonál az aksira is 3év garancia van. Asztalos ismerősöm ajánlotta.


Vagy esetleg egy nehezebb 18V-os készülék lenne jó?


2017. dec. 28. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Helyedben egy vezetékes normális fúrógépet és egy vezetékes csavarbehajtót vennék. Ha az akksis gépeknél maradsz (ritkán fogod használni), akkor mindenképp 2-3 naponta töltsd az akksiját, különben tönkre megy.
2017. dec. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fantom83 ***** válasza:
100%

Egyik kollégám kofferos,2 akkumulátoros Milwaukee-t vett 50-ért.Elmondása szerint az egész tető felújítást egy akksival megoldotta.Fémipari cégnél amit láttam többségben voltak a Milwaukee-k,a Bosch-okkal szemben.Szervizben amit láttam Milwaukee,és AEG volt.

"Vándor szerelőknél" szinte csak Makita,és AEG.

Ha már ennyi pénzt rászánsz,én azt mondom Milwaukee,AEG,vagy Makita.

Az előttem szólóval csak részben értek egyet!

Tényleg nagyon jónak tűnnek a csavarozó gépek,vagy sima fúróval fúrsz elő,és Reisser csavart behajtasz vele,de nem húzhatod örökké magaddal a 100 méter 230V-os kábelt a tetőre.

Ha jól tudom a mostani Li-On akkus csavarbehajtóknak nincs memória effektusa,ezért nem kell örökké fullra lemeríteni,majd feltölteni,akkor használod amikor akarod,és erősebbek is az előző Ni-Cd generációnál tudtommal...

2017. dec. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az Aldiban vettem tíz évvel ezelőtt egy 18 V-os hatlövetű gépet akciósan nyolcezerért, 3 év garival. Nos azóta is működik, csak sűrűbben kell tölteni.

Hogy miért volt olcsóbb? Nos kifutó széria volt a tokmány miatt, ugyanis kulcsos, nem gyors-záras.

Tizennégy évvel ezelőtt vettem a Metroban egy 15 V-os, angol gyártmányú csavarbehajtót, gyorstokmányost. a mai napig jó, és ugyanaz az aksija. kicsit nehéz, de sokat bír. előfordult, hogy ősztöl tavaszig nem használtam, töltve sem volt, és öt hónap állás után gyönyörűen fúrt.

Az aldis Workzone sokat bír, elég egy gép is.


(mi az az ütvecsavarozó?)

2017. dec. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2 teljesen jól leírt mindent.

A feszültségszint növelésével a tárolható teljesítmény is nő, ez az előnye. A Metabó főleg faipari gépeket gyárt, a fúrók és csavarbehajtók tokmánya simán erővel húzható csak meg, így bizonyos esetekben (fúró szorulás, akadás) könnyen fellazul kitekeredik. Ezzel szemben a makita és millvaukee tokmánya racsnis és ez miatt sokkal jobban tartanak; ezt tapasztaltam, van összehasonlítási alapom.

Én egy két aksis gépet ajánlanék ami elég erős(Nm), és persze Li-Ion aksist. Ha jó gépet nézel sztem elég 1 is. Túl nagy akksit ne vegyél, mert sokáig tartani nehéz, jobb a 2 aksit cserélni.

Ilyent használok 5 éve a gyárban és ipari szinten:

[link]

2017. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz sokat költeni rá, vehetsz Lidl-is márkásat is jó a garija, olcsóbbak, viszont jól bírják a strapát, ismerősöm maszekolásra is ilyeneket használ, és nagyon meg van velük elégedve; de ezt több helyről is hallottam. Ezek is jól megérik, csak ki kell várni mikor lesz a boltokban, és nyitásra odamenni.
2017. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is most vettem Lildlben és otthoni használatra piszok jó és elég...
2017. dec. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
A Li-Ion akkumulátorok bármikor rátölthetőek, de nem bírják a mélymerülést, amikor már kikapcsol a cucc a lemerüléstől. Attól tönkremennek, elkezdődik benne egy folyamat.
2017. dec. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Lidl-nél szerettem volna venni én is . de mire odaértem (7óra) arra elvittêk mind.


A Milwoukee tényleg 1.4kg ?

2017. dec. 29. 15:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Off... A szegedi Lidl-ben 6:30-tól 6:42-ig volt,(épp hogy "belefértem")
2017. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Millwokee-nak tényleg megvan a súlya. Több a fém része. Ezért jobb kisebb akkuval. De egy 4Ah akkunak is van bőven súlya. Egész napra nehéz.


A Li-Ion akkuknál a mély merülést mindig elektronika vigyázza ami bele van építve, így nem dögleszthető ki. Ezért van az, hogy egyszer csak kikapcsol és megáll.

2017. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!